У Британії пояснили наслідки від втрати Покровська

У Британії пояснили наслідки від втрати Покровська

У Financial Times вийшла стаття із критикою Зеленського через рішення відправити війська наступати під Курськом, а не обороняти Покровськ.

Видання пише, що за це рішення «президент піддався шквалу критики з боку військових, законодавців та військових аналітиків», оскільки з 6 серпня, коли розпочалася курська операція, російський наступ під Покровськом прискорився, а багато позицій військових просто залишають, не маючи достатньої кількості людей та снарядів для їхньої оборони.

На даний момент російські війська знаходяться всього за 8 км від Покровська. За останні три тижні вони швидко захопили понад 20 населених пунктів за мінімального опору.

Наводяться думки різних українських аналітиків, від Deep State до «Інформаційного опору», які говорять про «хаос» та «повний провал оборони». Солдати та офіцери кажуть, що не бачили раніше такого швидкого просування ворога: «Все так швидко розвалюється. Покровськ впаде набагато швидше, ніж Бахмут».

«Україна направила резерви на Курськ, залишивши менше можливостей для заповнення прогалин в інших місцях. Деякі з більш досвідчених бригад були замінені на нові, менш досвідчені підрозділи», — каже співробітник американського Інституту досліджень зовнішньої політики Роберт Лі.

Лейтенант розповів, що ще один фактор – відправка непідготовлених бійців, мобілізованих влітку за новими правилами: «Вони застигають… вони не знають, що робити у реальному бою. Розвертаються і біжать під час першого ж вибуху».

При цьому військові критикують не солдатів, а командну структуру армії, говорять про системні збої та «неадекватні відповіді на мінливі умови бою».

Станіслав Асєєв, український журналіст і солдат, що воює на східному фронті, заявив про можливе «знищення всього південного угруповання військ у регіоні, а не лише Покровська». Докладніше про таку загрозу ми писали тут.

Видання описує Покровськ як стратегічно важливе місто, одне із двох ключових залізничних та автомобільних вузлів у Донецькій області, втрата якого поставить під загрозу логістику всього регіону та відкриє РФ дорогу на Дніпро.

Що можна зробити для Покровська? На жаль, єдиний вихід — евакуювати якнайбільше людей. Думаю, що місто скоро перестане існувати», — каже Асєєв.

Аналітики групи Frontelligence вважають, що українське керівництво все ще може зміцнити лінію фронту, розгорнувши нові бригади або перекинувши сили з інших районів.

«Але якщо Покровськ впаде, це може відкрити шлях російським військам для просування до Дніпра, четвертого за величиною міста України, і розширити свій контроль ще далі», – заявляють у Frontelligence.

Поділитись