Білоруські правоохоронці затримали групу з п’яти осіб, котрі в серпні кинули коктейль Молотова в будівлю міліції, порушено кримінальну справу про замах на теракт, повідомила в понеділок прес-служба МВС країни.
“За підозрою у замаху на вчинення акту тероризму затримано групу осіб… До складу злочинної групи входили не менше 5 осіб, у тому числі неодноразово судимі. Вони ставили собі за мету підпали адміністративних будівель, службових та особистих автомобілів співробітників міліції для дестабілізації обстановки в країні та дезорганізації роботи органів влади”, – йдеться у повідомленні у Telegram-каналі міністерства.
Згідно з повідомленням, стосовно учасників групи порушено кримінальну справу за статтею “замах на вчинення акту тероризму”, відповідальність за цей злочин – до 20 років позбавлення волі.
У повідомленні йдеться, що підозрювані були активними учасниками одного з деструктивних Telegram-каналів, свої акції знімали на відео, за що отримували грошову винагороду. “До злочинів готувалися ретельно – проводили рекогносцировку, спостерігали за об’єктами, вживали заходів конспірації”, – наголошується там.
За даними МВС, затримані підозрюються у тому, що у серпні кинули коктейль Молотова до будівлі міліції у Мінську. Згідно з повідомленням, вночі 16 серпня працівники міліції Фрунзенського РУВС Мінська в момент обходу прилеглої до опорного пункту міліції території виявили палаючий предмет, оперативно загасили загоряння та викликали слідчо-оперативну групу. “Під час огляду місця події вилучено фрагменти скляної пляшки та сліди хімічних речовин. За висновком експертів у ємності знаходився бензин. Крім того, виявлено продукти горіння складових речовин піротехнічних виробів”, – наголошується в повідомленні.
Після виборів президента Білорусі 9 серпня 2020 року, на яких вшосте переміг Лукашенко, який набрав, за даними ЦВК, 80,1% голосів, у країні пройшли масові протестні акції опозиції, для припинення яких силовики в тому числі використовували спецзасоби і спецтехніку. КДБ Білорусі 11 лютого заявив, що ситуація в країні стабілізувалася, пік протестів пройдено, їхні прояви практично зникли. У Білорусі проти низки лідерів опозиції порушено кримінальні справи, у тому числі про заклики до захоплення влади, про створення екстремістського формування, змову з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом, замаху на теракт.