Міністерство оборони Азербайджану заявило про 45 обстрілів позицій армії країни в районі лінії зіткнення в Нагірному Карабасі, а також на кордоні з Вірменією за минулу добу.
“Підрозділи збройних сил Вірменії, використовуючи великокаліберні кулемети і снайперські гвинтівки, протягом доби порушили режим припинення вогню на різних напрямках фронту 45 разів”, – стверджується в повідомленні, поширеному в понеділок прес-службою оборонного відомства.
Зокрема, за даними Міноборони, з позицій, що знаходяться в селах Чинара, Айгедзор і на безіменних висотах на території Бердського району і в Чамбаракському районі Вірменії, піддалися обстрілу позиції азербайджанської армії в селах Агдам, Коханебі, Мунджуглу суміжної Товузского району, а також в селах Гаравелілер, Геялі і на безіменних висотах на території Гедабекського району, також розташованого в прикордонні.
Баку також повідомляє про обстріл позицій ВС Азербайджану з території прилеглих до Нагорного Карабаху населених пунктів, що знаходяться під контролем вірменських збройних сил.
У свою чергу прес-служба Міноборони Вірменії повідомила, що вірменський військовослужбовець загинув від вогнепального поранення на кордоні з Азербайджаном.
“У ніч на 27 липня на бойовій позиції однієї з військових частин, що дислокується на північному сході Вірменії, в результаті пострілу з боку противника смертельне вогнепальне поранення отримав військовослужбовець-контрактник Ашот Мікаєлян”, – йдеться в повідомленні оборонного відомства.
Ситуація на кордоні двох держав загострилася 12 липня. В Азербайджані заявили про спробу армії Вірменії атакувати позиції армії республіки з використанням артилерії, в Єревані ж назвали причиною загострення спроби прориву з азербайджанської сторони. Обидві сторони повідомляли про загиблих військовослужбовців. З 17 липня обстановка, за оцінками обох сторін, відносно спокійна, але повідомлення про обстріл в районі кордону і у лінії зіткнення в Нагірному Карабасі надходять практично щодня.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався в лютому 1988 року, коли Нагірно-Карабахська автономна область оголосила про вихід зі складу Азербайджанської РСР. В ході збройного конфлікту 1992-1994 років Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом і сімома прилеглими до нього районами. З 1992 року ведуться переговори про мирне врегулювання конфлікту в рамках Мінської групи ОБСЄ, головують в якій Росія, США і Франція.