В рамках тристороннього військового співробітництва Туреччина, Пакистан і Азербайджан почали восьмиденні спільні військові навчання.
Згідно з офіційними даними, навчання «Три брата – 2021» проводяться в столиці Азербайджану Баку з метою «подальшого зміцнення існуючих зв’язків» між трьома арміями і надання їм допомоги в пошуку нових способів боротьби з тероризмом в регіоні. .
Генерал-лейтенант Хікмат Мірзоєв, командувач спецназ Азербайджану, сказав на церемонії відкриття, що співпраця між трьома країнами знаходиться на «вищому рівні» і що приймаються важливі заходи щодо подальшого зміцнення відносин для забезпечення безпеки регіону і його територій. люди.
Експерти кажуть, що цей новий формат військового співробітництва додає новий шар до політичних зв’язків, які сходять до 2017 року, коли тодішній міністр закордонних справ Азербайджану Ельмар Мамед’яров провів першу тристоронню зустріч зі своїми турецькими і пакистанськими колегами в Баку.
Пакистан і Туреччина підтримали Азербайджану під час 44-денної Другий карабаської війни в вересні минулого року, в якій Азербайджан воював проти збройних сил Вірменії до укладення в листопаді перемир’я за посередництва Росії.
Після Туреччини Пакистан став другою країною, яка визнала Азербайджан незалежною державою 12 грудня 1991 року.
«Регіональна трійка важлива в тому сенсі, що вони додадуть військовий компонент до політичних зв’язків», – сказав Arab News Сонер Чагаптай, директор турецької програми Вашингтонського інституту.
«Цікаво зібрати Пакистан як ядерну державу, Туреччину як одну з найбільших і найпотужніших військових держав в рамках НАТО, а Азербайджан як зростаючу регіональну військову державу, багато в чому завдяки внеску Туреччини і Ізраїлю в оборонну промисловість», – додав він.
Спільні навчання також спрямовані на підвищення військового досвіду і обмін професійними ноу-хау між військовими штабами трьох країн.
За словами Чагаптая, експерти з питань національної безпеки Туреччини традиційно вважають Пакистан одним з найближчих союзників Туреччини.
«Туреччина в даний час поглиблює свої оборонні зв’язку з двома з п’яти країн – США, Кореєю, Ізраїлем, Азербайджаном і Пакистаном – які вважаються її традиційними союзниками. Пакистан привносить стратегічну глибину в цей альянс», – сказав він.
Чагаптай також підкреслив, що цей крок є частиною спроб Анкари прагнути до стратегічної автономії і шукати союзників за межами НАТО за допомогою всеосяжних стратегічних союзів, які можуть забезпечити гнучку і своєчасну реакцію на геополітичні і військові події.
Співпраця між Пакистаном і Туреччиною набула більшого значення на тлі триваючих подій в Афганістані і потенційного припливу біженців після захоплення влади талібами.
У липні спікери парламентів Туреччини, Азербайджану і Пакистану підписали Бакинську декларацію про розвиток тристоронньої співпраці.
У декларації сторони підтримали територіальну цілісність одна одної і підкреслили свої відповідні пріоритети, відкрито підтримуючи Азербайджан в його діях щодо Карабаху, Пакистану в його конфлікті через Джамму і Кашмір і Туреччини у врегулюванні Кіпру, Егейського моря і Сходу.