Трампу пригрозили кримінальною справою через штурм Капітолію

У США над колишнім президентом Дональдом Трампом знову згущуються хмари.

У комітеті конгресу, який розслідує події, пов’язані зі штурмом Капітолію, заявили, що проти 45-го американського лідера можуть ініціювати кримінальну справу. При цьому місцеві ЗМІ підігрівають чутки про те, що екс-лідер незабаром заявить про участь у наступних президентських перегонах. Його рейтинги це явно дозволяють: республіканець вважається найпопулярнішим політиком країни. Чи зможе нинішня ситуація на заваді Трампу виставити кандидатуру і чи є у Республіканської партії альтернативний кандидат.

«Комісія конгресу США, яка займається розслідуванням штурму Капітолію, здійсненого радикальними прихильниками колишнього президента США Дональда Трампа 6 січня 2021 року, може виступити з рекомендаціями розпочати кримінальне розслідування проти всіх учасників подій», — з такою заявою виступила представник Республіканської партії, заступник голови комісії Ліз Чейні.

На запитання, чи можуть рекомендувати віддати під суд самого Трампа, Чейні відповіла ствердно. Вона також наголосила, що мін’юст має повноваження розпочати таке розслідування, не чекаючи рекомендацій комісії, яка має найближчим часом завершити роботу.

За кілька днів до цього свідчення дала колишня помічниця глави адміністрації Білого дому Кессіді Хатчінсон. Вона повідомила під присягою, що Дональд Трамп, який займав тоді пост президента, під час штурму хотів приєднатися до своїх прихильників. Зокрема, Хатчінсон послалася на слова безпосередніх свідків того, що відбувалося.

Екс-помічниця голови адміністрації Білого дому також розповіла, що, виступаючи того дня перед своїми прихильниками, Трамп чудово знав, що вони озброєні та готові до насильницьких дій. І, незважаючи на це, закликав їх іти до будівлі Капітолію. При цьому, за словами колишньої співробітниці адміністрації, президент особисто наказав прибрати металошукачі, через які мали пройти учасники акції на його підтримку.

Вона також розповіла, що юристи з адміністрації президента пояснювали главі держави, що він не може попрямувати до Капітолію, оскільки згодом його можуть звинуватити у підбурюванні до заворушень. Незважаючи на це, як мовиться у свідченнях, він поривався сісти за кермо броньованого президентського лімузина, щоби самостійно дістатися до Капітолію — співробітники президентської охорони відмовилися везти його туди.

Крім цього Хатчінсон повідомила, що, дізнавшись про те, що він програв на виборах, Трамп люто запустив у стіну тарілкою. За словами американки, таке траплялося не раз, часом президент міг зірвати скатертину з посудом і приладами, що знаходився на ній.

Сам Трамп свідчення колишньої співробітниці назвав обманом та фейком. ABC News та Ipsos провели опитування громадської думки, згідно з яким близько 60% американців вважають, що Трампу потрібно пред’явити звинувачення через штурм Капітолію.

Втім, це не вплинуло на популярність колишнього глави держави. «Згідно з результатами нового опитування, проведеного Harvard Caps Harris Poll, сьогодні рейтинг популярності 45-го президента США Дональда Трампа вищий за рейтинг будь-якого іншого політика в Америці, включаючи тих, на підтримку яких підконтрольні ЗМІ витратили мільярди доларів. І це, незважаючи на дві спроби імпічменту, зусилля Комітету з розслідування подій 6 січня та мільярди доларів, які сім років витрачали на його знищення», — пише видання Breitbart.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,