Трамп стримував Путіна від агресії, – Андрій Ілларіонов

Трамп стримував Путіна від агресії, – Андрій Ілларіонов

Колишній економічний радник президента Путіна Андрій Ілларіонов, а нині – старший науковий співробітник Центру безпекової політики у Вашингтоні, політичний аналітик та економіст в інтерв’ю ЗМІ прокоментував події в Україні, пов’язані із вторгненням на її територію з боку РФ. На його думку, саме колишній Президент США Дональд Трамп стримував військові конфлікти від російської агресії.

Ви не боїтеся, що потрапите в якусь обструкцію, тому що Ви перекладаєте частину провини за війну в Україні, зокрема й на Америку?

Ми чудово знаємо, що наказ про напад на Україну віддав Путін. В Україну вторглися російські війська. І російські війська обстрілюють українські населені пункти. Це російські ракети, літаки, артилерія вбивають тисячі українців. Це російські війська чинять численні злочини на українській землі. Це не змінює цей головний факт.

Але цих злочинів, руйнувань і вбивств не сталося б у тому випадку, якби керівник найбільшої та найсильнішої країни у світі зайняв би таку саму позицію, яку обіймав його попередник. А він відкрито погрожував Путіну, якщо той спробує здійснити напад на Україну. Трамп відкритим текстом казав: «Володимире, якщо ти підеш таким шляхом, ми вдаримо по Москві». Це дослівна цитата Трампа, яку він промовив і неодноразово. І ми бачили, що за чотири роки, які пан Трамп був Президентом США, пан Путін не здійснив жодного повномасштабного нападу ні на території України, ні в будь-якому іншому місці. Агресія, яку Путін чинив, наприклад, проти чеченського народу, (друга чеченська війна) відбувалася за Президента США Клінтона. Напад на Грузію стався за пана Буша. Напад у 2014 році на Україну стався за пана Обами. Бомбування та знищення Алеппо з тисячами сирійців сталося за пана Обами. А повномасштабний напад на Україну стався за пана Байдена.

З 2017 до кінця 2020 року, протягом чотирьох років, не сталося жодного нападу, і агресії з боку Путіна в період правління Трампа…

Вас назвуть «трампістом».

Для мене це велика честь. Це захист життів та здоров’я десятків тисяч людей, які не загинули протягом цих чотирьох років. І хочу звернути увагу, які втрати зазнали українські війська з 2017 по 2020 рік. Війна розпочалася у 2014 році?

Так

І вона продовжується на іншому рівні. Так ось: у 2014 та 2015 році загинули кілька тисяч українських військовослужбовців. З 2017 до 2020 року відбулося радикальне скорочення військових дій на лінії зіткнення. Кількість українських військовослужбовців, які загинули у 2020 році, виявилася у 10 разів меншою, ніж кількість військовослужбовців загиблих у 2016 році (коли були військові дії низької інтенсивності).

У другій половині 2020 року кількість загиблих українських військовослужбовців скоротилася у 16 разів у порівнянні з другим півріччям 2016 року.

Ви це пов’язуєте з тим, що у цей час у Білому Домі перебував пан Трамп?

А яке інше пояснення Ви дасте? На той час пан Трамп здійснював не лише словесну інтервенцію, а й проводив конкретну політику. І ця політика нам добре відома. Наприклад, коли Башад Асад використав хімічну зброю проти цивільного населення Сирії, внаслідок якої загинули діти і пан Трамп наказав, щоб ракети полетіли в місця, з яких вилетіли гелікоптери, які використовували хімічну зброю.

У 2018 році, коли група Вагнера намагалася заволодіти газовим заводом на березі Рейфрату, американська авіація піднялася і спільно з курдами вирішила питання щодо цього угруповання.

Протягом 4 років, поки Трамп перебував на чолі США, він змусив членів організації НАТО збільшити свої витрати на 85 млрд доларів. Саме на цю суму були скорочення на військові витрати НАТО за пана Обами. Саме пан Трамп ввів санкції на будівництво «Північного потоку-2», і він був негайно паралізований. «Північний потік-2» почав будуватися за п’ять днів після того, як прийшов пан Байден. А за кілька днів було знято санкції з «СП-2».

Поділитись