Трамп не хоче псувати стосунків із Путіним

Трамп не хоче псувати стосунків із Путіним

Скорочення допомоги США на безпекову сферу України зумовлено складною ситуацією у самих Штатах. Очевидно, що Трамп не бажає псувати стосунки із Путіним, а «спокійно вийти на угоди». Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив заступник начальника Генерального штабу у 2006-2010 роках Ігор Романенко.

Як передає zik.ua, коментуючи заяву про плани США виділити на оборону України 250 млн. доларів у 2019 році, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко наголосив: хотілося б, щоб ця сума була більшою. Адже США називають себе союзником України.

«Саме із таким формулюванням виділялись кошти на закупівлю «джавелінів». Це фінансував спеціальний фонд допомоги союзникам. Звичайно ж, враховуючи, що ми воюємо, хотілося б отримувати значно більше, однак, зрештою, добре, що маємо і це», – підкреслив Мусієнко.

Ймовірно, ці кошти нададуть за такою ж схемою, яке і «джавеліни» – їх фінансували із спеціального фонду Держдепу США через такі собі кредити, на які Україна і закуповувала цю зброю.

«Та подивимось, як буде надалі. Зрештою, нам ніхто не забороняє купувати у них цю зброю. Та тут питання в тому, що, фактично, на це немає грошей», – зауважив експерт.

У свою чергу заступник начальника Генерального штабу у 2006-2010 роках Ігор Романенко, додав: 50 мільйонів доларів, яких із цієї суми планують виділити на летальну зброю, недостатньо для таких закупівель.

«Хоча, звичайно, потрібно бути вдячним тим, хто виділяє кошти на нашу безпеку», – підкреслив Романенко.

Він порівняв надання допомоги США Україні із тим, що Росія надсилає до Сирії. Мовляв, там відбувається фактична передача комплексів С-300. Йдеться про три чи чотири дивізіони. Їх передача відбувається на безкоштовній основі, при тому, що один такий дивізіон на ринку коштує більше мільярда.

«Та й «джавеліни» поступили з умовою, що поки що ми не використовуватимемо їх на лінії зіткнення. Вони – на резервний випадок, якщо Росія розпочне широкомасштабні дії», – наголосив Романенко.

Тож він підкреслив: цього року США виділило 350 млн для підтримки Україні, тоді як у наступному планується – всього 250 млн. Таке скорочення фінансування зумовлене складною ситуацією у самих Штатах.

«Трамп не хоче псувати стосунки із Путіним. З одного боку, він намагатиметься здійснювати тиск, а з іншого – шукати можливості для покращення ситуації. Тому й намагатиметься не порушувати баланс в Україні. Незважаючи на те, що за чотири роки росіяни порушили у нас все, що могли, керівництво США хоче спокійно вийти на угоди, зокрема, щодо введення миротворців», – переконаний експерт.

Та разом із тим він наголосив: ми вже отримали довгоочікувані «джавеліни».

«Безперечно, це позитивно і є сигналом для допомоги іншим», – підкреслив Ігор Романенко

У проекті оборонного бюджету США на 2019 рік пропонується виділити 250 мільйонів доларів на допомогу Україні у сфері безпеки. Відзначається, що 50 мільйонів доларів із цієї суми запропоновані виключно для надання летальних видів озброєнь оборонного характеру. 

Поділитись