Трамп: адміністрація Байдена має показувати силу у ситуації з Україною

Колишній президент США Дональд Трамп вважає, що нинішня американська адміністрація Джо Байдена має демонструвати чинність у ситуації навколо України.

Про це він заявив, виступаючи в ефірі телеканалу Newsmax.

«Нам потрібно показувати силу», — сказав Трамп, відповідаючи на запитання ведучого про те, щоб він порадив Байдену в ситуації з Україною. При цьому колишній американський лідер висловив думку, що за нього такий розвиток подій «було б немислиме». «Цього просто не сталося б», — зазначив він.

При цьому республіканець вкотре обрушився з критикою на Байдена, заявивши, що США за нього «втратили повагу». «Вони поважали нашу країну, і, чесно кажучи, рік тому вони поважали нашого лідера», — виклав свою думку Трамп, не пояснивши, чиєї саме поваги американці втратили при нинішній адміністрації.

Трамп заявив, що хотів би познайомитися з розшифровкою телефонної розмови нинішнього господаря Білого дому Джо Байдена із президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася 27 січня.

«Мені було б цікаво побачити [розшифровку цього дзвінка], — сказав Трамп, відповідаючи на запитання про те, чи треба її опублікувати. — Я думаю, що дзвінок був приблизно таким, як про нього говорять. Не думаю, що це щось змінить. Але було б цікаво її побачити.

За повідомленнями ЗМІ, в тому числі телеканалу CNN, який підтримує демократів, остання телефонна розмова Байдена і Зеленського пройшла невдало. Як повідомляється, лідери двох країн не зійшлися в оцінці загрози «російському вторгненню». Зеленський нібито заявив, що як США вважають вторгнення неминучим, їм слід було б направити Києву сучасну бойову техніку, однак отримав відмову.

У 2019 році демократи зажадали у Трампа, який займав тоді посаду президента США, надати розшифровку його телефонних розмов із Зеленським, під час яких Трамп нібито чинив тиск на Київ з метою відновлення розслідування щодо Хантера Байдена – сина Джо Байдена. На підставі цих підозр Палата представників Конгресу США розпочала процес імпічменту Трампа. Однак пізніше його було повністю виправдано.

Колишній президент США вважає, що Росія може багато чого отримати під час переговорів з американською адміністрацією на чолі з Джо Байденом, якщо не вдаватиметься до агресивних дій щодо України.

Ведучий поцікавився у республіканця, чи той дійсно вважає, що Росія збирається вдатися до активних заходів проти України. Трамп відповів ствердно. На його думку, в ситуації, що склалася, проглядаються ознаки того, що Москва готується вжити якихось дій. «Це виглядає так, що вони (росіяни — тут і далі) будуть [вдаватися до дій]», — сказав колишній господар Білого дому, не уточнивши, про які кроки може йтися.

Він також розкритикував політику нинішньої вашингтонської адміністрації на російському напрямку. «Я б сказав, що це було б неможливо, цього б не сталося, якби ми [при владі]. Але мені здається, що вони (росіяни) зроблять кроки», — виклав свою версію екс-президент.

«Як мінімум вони (росіяни) домовляться про багато хороших речей. Тому що якщо вони не зроблять цих кроків [щодо України], Байден дасть їм усе», — вважає Трамп.

Трамп розкритикував нинішнього американського лідера Джо Байдена за те, що США за його адміністрації змушені купувати нафту у Росії.

«Ціни на енергію такі високі! Нам доводиться звертатися до ОПЕК. Ми змушені просити нафту в Росії, щоб забезпечити Східне узбережжя США, можете собі уявити? Це вони поставляють її», — заявив він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,