Токаєв заявив про закінчення основної місії сил ОДКБ

Основну місію миротворчих сил ОДКБ у Казахстані успішно завершено, заявив президент республіки Касим-Жомарт Токаєв, виступаючи перед депутатами парламенту.

За словами глави держави, за два дні розпочнеться поетапне виведення миротворців, цей процес займе не більше 10 днів. Трансляцію засідання веде телеканал Хабар 24.

Основну місію миротворчих сил ОДКБ успішно завершено, через два дні розпочнеться поетапне виведення об’єднаного миротворчого контингенту ОДКБ. Процес виведення контингенту триватиме не більше 10 днів, повідомив президент.

Токаєв також зазначив, що спроба держперевороту у країні провалилася. На його думку, КНБ Казахстану не розглянув критичну загрозу національній безпеці у випадку з заворушеннями, тому організаторам атаки залишалося лише знайти привід, який з’явився б у будь-якому випадку.

Згуртованість нашого суспільства методично розхитували, у тому числі за допомогою акцій протесту згідно з професійно розробленими сценаріями. Конспіративно йшла підготовка конкретних виконавців радикальних заходів, – пояснив Токаєв.

Президент Казахстану наголосив на необхідності кардинально реорганізувати систему безпеки в країні та переглянути принципи роботи прикордонної служби. Зокрема, за його словами, для цього в республіці сформують нові підрозділи нацгвардії та спецназу. Крім того, необхідно запобігти зрощенню релігійного екстремізму з криміналом.

Токаєв також наголосив, що заворушення показали, що в країні загострилася проблема соціальної нерівності, а Державний банк розвитку Казахстану практично став особистим для певного кола осіб, чиї імена уряду відомі.

Раніше Токаєв під час онлайн-саміту ОДКБ заявив, що Казахстан пережив найважчу кризу за всю історію 30-річної незалежності. За його словами, деструктивні сили неодноразово робили спроби розхитати ситуацію в країні, проте ці дії припинялися. Як зазначив Токаєв, заворушення в республіці стали спробою державного перевороту, а всі бойові дії координувалися з одного центру.

У Казахстані з перших чисел січня розпочалися масові протести через різке зростання вартості газомоторного палива, які незабаром переросли у збройний заколот. На всій території Казахстану було введено режим надзвичайного стану. Рада колективної безпеки ОДКБ ухвалила рішення направити миротворчі сили в республіку після звернення Токаєва. Прибулі війська союзників, переважна більшість яких була з Росії, зайняли основні об’єкти військової інфраструктури, цим дозволивши використовувати казахські війська боротьби з бойовиками.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,