Екс-кандидат в президенти Білорусі Світлана Тіхановська заявила, що переговори про нові президентських виборах в країні повинні початися в цьому році, а самі вони повинні бути призначені до кінця року.
Як повідомила прес-служба політика, дана заява Тіхановська зробила під час робочого візиту в Данію, де в тому числі обговорила допомогу іноземних держав в організації переговорів про вибори.
“Важлива зустріч відбулася з представниками Парламентської асамблеї ОБСЄ. На ній обговорювалися переговори про нові вибори і країни, які можуть брати участь в організації цих переговорів. Світлана зробила акцент, що переговори про нові вибори повинні початися в 2020 році і нові вибори теж повинні бути призначені до кінця року”, – йдеться в повідомленні прес-служби в Telegram-каналі Тіхановська.
За інформацією прес-служби, Тіхановська зустрілася з датським міністром закордонних справ Йеппе Кофод, який зазначив, що Данія створює Фонд нової демократії, щоб підтримувати громадянське суспільство – в тому числі і в Білорусі.
Крім того, екс-кандидат зустрілася з прем’єром Данії Метте Фредерікса. За даними прес-служби, під час зустрічі Тіхановська підкреслила, що прийшов час думати про перехідний період в Білорусії і обговорювати пакети реформ, які допоможуть його здійснити.
Згідно з повідомленням, Тіхановська зустрілася з представниками датських недержавних гуманітарних організацій, представниками профспілкового руху Данії та Європи, взяла участь у круглому столі Датського інституту проти тортур DIGNITY.
Після минулих в Білорусі 9 серпня виборів президента, на яких переміг в шостий раз Олександр Лукашенко, який набрав, за даними ЦВК, 80,1% голосів, в країні почалися масові протестні акції опозиції. Опозиція вважає, що на виборах перемогла Тіхановська. При розгонах акцій відносно протестувальників, не згодних з результатами голосування, силовики в тому числі використовували сльозогінний газ, водомети, світлошумові гранати, гумові кулі. Акції протесту тривають досі, найбільш масштабні проходять у вихідні дні. Крім того, проходять заходи прихильників Лукашенка, інавгурація якого відбулася 23 вересня. В основному заходи на підтримку влади проводяться в форматі походів і автопробігів.
Також у Копенгагені відбулася зустріч представників Північного ради і Ради міністрів північних країн з Тіхановською. Вона закликала до підтримки жителів країни і документуванні випадків застосування насильства з боку правоохоронних органів та притягнення винних до відповідальності.
«Ми розмовляли віч-на-віч і слухали, яка допомога їй потрібна від нас в боротьбі за демократію в Білорусі», – розповів член президії Північного ради Бертель Хордер.
Вона зазначила, що для білорусів країни Північної Європи є взірцем свободи, прав людини і демократії. Генеральний секретар Ради міністрів північних країн Паула Лехтомякі заявила про те, що організація готова надати підтримку народу Білорусі.
Нагадаємо, членами Північного ради є Данія, Ісландія, Норвегія, Швеція і Фінляндія.