Матеріал газети The New York Times, згідно з яким в Білому домі вирішили не проводити спільну прес-конференцію президента США Джозефа Байдена і Володимира Путіна через невдалий досвід Дональда Трампа на саміті в 2018 році, викликав реакцію в інтернет-співтоваристві.
Громадяни висловили свою точку зору 13 червня в соціальній мережі Facebook.
«Так Байден забуде все, про що говорили, вже через десять хвилин після зустрічі. Побоялися, що при спільній пресусі Путін нагадає, а той, забувши про що говорили, може погодитися або переплутає. А так Байден окремо прочитає все з папірця, яку його клерки підготують заздалегідь», – припускає 1.
Багато користувачів вважають, що команда Байдена зробила вірно, рятуючи свого керівника від самовбивчого рішення зустрітися з російським президентом у відкритому діалозі.
«Та куди йому з його загальмованістю йти? Так він і як Путіна звуть забуде, і все переплутає! Тільки суфлери йому в поміч!» – вважає 2.
Деякі коментатори зазначили, що, на відміну від Байдена, попередній президент був куди більш живим і активним політиком. Саме тому помилка Трампа стала б для Байдена катастрофою.
«На пресусі контраст надто вже разючий вийде. Донні був хоча б живчиком, а ця мумія на тлі Путіна буде однозначним провалом відразу ж, ще не встигнувши і рота розкрити», – переконаний 3.
Частина людей вважають, що російський президент примудрився поставити лідера США в вкрай незручне становище. Яке б рішення не прийняв Байден, воно в будь-якому випадку буде болючим для його репутації.
«Спільна прес-конференція або роздільна – все одно будуть порівнювати відповіді і поведінку Путіна з Байденом. Але в разі роздільної будуть не тільки говорити, що Путін виглядав впевненіше Байдена, але ще і звинуватять останнього в боягузтві. Президент Росії загнав американського в кут», – написав 4.
Окремі користувачі припустили, що Байден просто не хотів розголошувати секретні домовленості, тому зустріч йому потрібна в закритому форматі.
«Відмова зрозуміла. Вони не хочуть присвячувати світову громадськість в плани по переділу світу. Повирішувати все в кулуарах, а людям розкажуть те, що треба розповісти», – поділився своєю думкою 5.
Знайшлися й ті, хто закликав російське керівництво не упускати вдалий момент, адже репутаційний програш США повинен стати джерелом вигоди для Росії.
«Упевнений, що Байден і його оточення в страшному сні бачать, що Путін на камеру поговорить з американським лідером. Це, до речі, можна використовувати як товар і вимагати від США вигідних умов за те, щоб Путін перестав викликати Байдена на діалог , – 6.