Стало відомо, у скільки Росії обійдеться війна в Карабаху

Стало відомо, у скільки Росії обійдеться війна в Карабаху

Війна цілком відчутна, оскільки сторони вже не хочуть вести мирні переговори. Для Росії в її нинішній економічній ситуації це абсолютно зайве.

Раніше РФ постачала зброю і Азербайджану, і Вірменії, зберігаючи при цьому позицію миротворця.

За даними Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI), російська частка в імпорті оборонної продукції Азербайджану – 22%. У Вірменії він ще більше. Середній щорічний обсяг поставок російських озброєнь до Вірменії і Азербайджан перевищує 100 млн дол.

На даний момент ситуація в Карабасі йде уздовж лінії розмежування. Але Анкара і Баку метою позначили перехід Карабаху під контроль Азербайджану. Росії в арбітрах залишатися рішуче неможливо.

По суті, якщо Єреван і Москва не погодяться з турецько-азербайджанською перемогою в регіоні, то Росії потрібно буде забезпечувати продовження війни у тій чи іншій мірі інтенсивності. А одна Сирія обходиться російському бюджету від 50 до 70 млрд руб. щорічно.

В результаті валютні ринки відреагували миттєво: долар в Росії подорожчав більш ніж на рубль і перевалив за позначку в 79 руб. за долар. Втім, турецька ліра теж впала в своєму історичний мінімум. Впали в ціні і облігації Азербайджану і Вірменії.

Глава МЗС Нагірного Карабаху Масіс Маілян заявив, що участь Туреччини в конфлікті спричинить за собою зміни геополітичної карти світу.

У Туреччині ж повідомили, що Вірменія є терористичною державою, тому вона продовжить підтримувати Азербайджан.

За даними інформаційного агентства «Анадолу», Ердоган нагадав, що співголови Мінської групи ОБСЄ – США, Росія і Франція – вже майже 30 років не можуть вирішити конфлікт. Так що повчання з цього боку Туреччина її сприймає.

Як відзначає аналітик компанії «ТелеТрейд» Петро Пушкарьов, «загострення ситуації в Нагірному Карабасі з економічної точки зору невигідно нікому …

Росія сильно економічно пов’язана з обома ворогуючими країнами ще з часів СРСР. Закавказькі республіки в рамках інтеграції виступають важливим ринком збуту для російської експортної продукції – обладнання, металів, хімічних товарів і ін. Але для звичайних росіян більш чутливий імпорт із Закавказзя».

Так що конфлікт між Вірменією і Азербайджаном в Нагірному Карабасі може зачепити всіх найближчих сусідів.

“Але при всій агресивності риторики з боку Туреччини лідери цієї країни розуміють, що пряма участь турецьких військ в конфлікті буде розцінено світовою спільнотою як акт агресії», – міркує Ігор Хмельов, доцент кафедри міжнародного бізнесу та митної справи РЕУ ім. Г.В. Плеханова.

Не виключено, що Росії потрібно позиціонувати себе як головного миротворця. Потрібно розуміти, що економічні витрати від розриву всіх відносин з Туреччиною і Азербайджаном будуть дуже великі. І коштувати того абсолютно не будуть.

Нагадаємо, Міноборони Вірменії повідомляє про початок широкомасштабної наступальної операції ЗС Азербайджану в районі долини Араксу і на ділянках Матагіс-Талишев.

За інформацією вірменської сторони, “знищені 22 танка і 10 одиниць іншої бронетехніки” противника, людські втрати становлять до 370 військовослужбовців.

Поділитись