Стало відомо, що заважає Білорусі визнати Крим російським

Стало відомо, що заважає Білорусі визнати Крим російським

Напередодні приїзду Олександра Лукашенка в Росію на переговори про те, чи увійде в пакет нових домовленостей питання про визнання Криму.

До сих пір, як відомо, Мінськ на офіційному рівні не вважає півострів територією Росії, хоча після анексії Криму РФ пройшло вже більше 7 років. З урахуванням того, що дві країни зараз поглиблюють інтеграцію, нарощують економічне співробітництво, така ситуація виглядає деяким анахронізмом. І це розуміють не тільки в Росії, але і в самій Білорусі. Примітно, що ще в кінці липня там стартувала громадська кампанія «Визнай Крим!». Її ініціатором виступило республіканське об’єднання «Громадянська злагода».

Лідер цього об’єднання Артем Агафонов вважає, що зараз найбільш зручний момент для того, щоб Білорусь визнала анексію Криму. Страх нових санкцій за це з боку Заходу вже не може бути відмовкою. Санкції, цілком чутливі, і так вже введені. Тиснути ще більше на Мінськ, якщо той назве Крим російським, у Вашингтоні та Брюсселі навряд чи зважаться. З одного боку, це зашкодить їх же економічним інтересам, а з іншого – ще більше підштовхне Мінськ до глибшої інтеграції з Росією. Відносини з Україною у Білоруссю і так гірше нікуди, так що страху «образити» її теж бути не повинно.

У Мінську прекрасно пам’ятають, що рік тому Росія виявилася єдиною країною, яка підтримала білоруське керівництво і існуючу в країні модель державності. І в нинішній непростій обстановці підтримка Москви є для Білорусі вирішальною. Тому усунути непорозуміння у вигляді невизнання реального статусу Криму треба якомога швидше. До того ж про яке повноцінне Союзній державі можна говорити, якщо одна його частина не визнає територіальну цілісність іншої?

Зараз проросійський рух в Білорусі досить розрізнений. Воно ділиться на прихильників президента Лукашенка і його опонентів, на правих і лівих. Але з питання Криму в ньому є чіткий консенсус, і ця тема стає точкою консолідації проросійських сил.

Раніше Путін провів телефонну розмову з головою Європейської ради Шарлем Мішелем. В ході розмови він зазначив «провокаційний характер українського уряду». При цьому заявив, що захід був недоречним, а питання Криму «закрите ще в 2014 році».

Крім того, вона вважає, що «Євросоюз продовжує проводити дискримінаційну політику щодо жителів півострова».

«Київська влада вперто ухиляються від виконання взятих на себе зобов’язань, перш за все — з налагодження прямого діалогу з Донецьком і Луганськом і правового оформлення особливого статусу Донбасу», — йдеться в повідомленні.

Поділитись