Стали відомі подробиці зустрічі Путіна та Макрона

Володимир Путін і Еммануель Макрон провели п’ятигодинні переговори в Москві, в ході яких обговорили гарантії безпеки і ситуацію в Україні, які викликали суперечки.

Вони згадали про деякі пропозиції французького президента, які можуть лягти в основу подальших кроків по Україні. Саме їх Макрон обговорюватиме 8 лютого у Києві.

Президенти Росії та Франції Володимир Путін та Еммануель Макрон провели у Москві переговори, які тривали понад п’ять годин. За словами російського лідера, зустріч пройшла у діловому ключі, була змістовною та корисною.

Глави держав обговорили широке коло питань, але, як і очікувалося, у центрі уваги були гарантії безпеки та ситуація в Україні.

Путін вкотре звернув увагу, що США та НАТО проігнорували центральні занепокоєння Росії щодо гарантій безпеки і, як і раніше, намагаються заспокоювати Москву заявами, що НАТО є суто оборонним союзом. При цьому він нагадав, що у військовій стратегії НАТО 2019 Росія прямо названа головною загрозою безпеці і противником.

Говорячи про ситуацію навколо України, російський президент зазначив, що Київ, як і раніше, ігнорує всі можливості мирного відновлення територіальної цілісності країни шляхом прямого діалогу з Донецьком та Луганськом.

Путін висловив думку, що влада в Києві взяла курс на демонтаж мінських домовленостей: немає зрушень щодо конституційної реформи, амністії, місцевих виборів, правових аспектів особливого статусу Донбасу.

При цьому Путін заявив про безальтернативність мінських угод, незважаючи на те, що ті чи інші пункти не влаштовує влада України.

«Ну, подобається не подобається – терпи, моя красуня. Треба виконувати», — сказав президент Росії.

Путін у ході виступу також згадав, що його французький колега висунув низку ідей, про які поки що рано говорити, але вони цілком можуть лягти в основу подальших кроків по Україні.

«Сподіваємось, що обговорені сьогодні речі Макрон обговорить і у Києві. Подивимося, як пройде його зустріч там — домовилися за підсумками зателефонувати та обговорити», — зазначив президент.

Сам Макрон, говорячи про ці ідеї, підкреслив, що потрібні нові механізми забезпечення стабільності в Європі, але не шляхом перегляду існуючих домовленостей. За його словами, можливо, нові рішення щодо безпеки в Європі будуть новаторськими.

Путін також прокоментував одне з найбільш актуальних зараз питань — чи може Україна вступити до НАТО. Президент попередив, що в такому разі Київ може спробувати повернути Крим військовим шляхом, і тоді Росії доведеться воювати вже з альянсом.

«Ви хочете, щоб Франція воювала із Росією? Але ж так і буде! — сказав Путін. При цьому він зазначив, що не Росія намагається загрожувати НАТО, а блок присуває свою інфраструктуру до російських кордонів.

Говорячи про саме приєднання Криму, російський президент нагадав, що це сталося в умовах держперевороту, коли влада в Україні захопили силою і потрібно було рятувати людей, що проживають на півострові.

Путін нагадав, що представники європейських держав «поставили підписи, гарантії під мирним перебігом політичного процесу — за три дні захопили владу збройним шляхом».

«Самі нічого не виконують, а від нас вимагають якихось виконань. Давайте так не гратимемо. Це погана пісочниця. Нам така гра не подобається», — сказав російський президент.

За останні два тижні Путін та Макрон говорили по телефону вже тричі. Як писав журнал Politico, французький лідер розраховував на переговорах 7 лютого досягти «мирної угоди» з питання врегулювання ситуації навколо України та за рахунок цього отримати статус європейського лідера, який можна порівняти зі станом наддержави.

Як стверджує видання, візит Макрона до Росії спрямований на створення «стратегічної автономії» Європи, яка обстоює свої інтереси безпеки, а не просто спостерігає за переговорами Москви та Вашингтона.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,