США продовжують нагнітати обстановку навколо Китаю. ФБР звинуватили хакерів з Піднебесної в тому, що вони намагаються вкрасти інформацію про розроблюваної вакцині проти коронавірусу.
США, незважаючи на категоричне заперечення Китаю, твердо дотримуються політики звинувачення країни в поширенні коронавірусу. Про це ще тиждень тому заявив глава Білого дому Дональд Трамп. На його думку джерел поширення коронавірусу став Інститут вірусології в місті Ухань. Нагадаємо, що саме це місто стало епіцентром поширення коронавірусу. США вважають, що якийсь співробітник Інституту був інфікований і вже після цього виніс вірус на відкритий простір. При цьому в Білому домі неї виключають, що Китай проводив експерименти над коронавірусів, а потім не зміг утримати у своїй лабораторії.
Крім того, США підозрюють Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) і Китай в приховуванні масштабів пандемії. Що привело до моментального її поширенню практично по всіх країнах світу. Відзначимо, що схожі питання дійсно виникають у політиків в інших частинах світу. Китай закликають відповісти на «незручні питання».
Політика тиску на Китай в США не зупиняється. ФБР і Міністерство внутрішньої безпеки США звинуватили Китай в спробах вкрасти інформацію про американських розробках вакцини від коронавірусу. Про це пише The New York Times. Офіційне публічне попередження Китаю з боку спецслужб має йти буквально на днях.
ФБР і Міністерство внутрішньої безпеки США стверджують, що до спроб злому інтелектуальної власності американських компаній, що ведуть роботи над створенням вакцини, мають відношення хакери, які працюють на офіційний Пекін. Вони намагалися вкрасти інформацію про вакцину. Йдеться про вакцинах, методах лікування, а також – про тести на виявлення коронавірусу.
Відзначимо, що сьогодні з’явилася інформація про те, що компанія Johnson & Johnson має намір випустити близько 1 млрд доз вакцини від коронавірусу. У вересні цього року ця відома фармакологічна компанія приступає до клінічних випробувань. А для використання вакцина буде доступна вже в 2021 році.
Агентство Bloomberg повідомляє, що США планують максимально прискорити розробку вакцини. У разі успіху термін розробки буде скорочений з 12-18 місяців до восьми. Для цього влада об’єднають розробки приватних фармацевтичних компаній, державних і військових установ. За умовами проекту до січня 2021 року має бути готове 300 млн доз вакцини.