США виділять  18 мільйонів доларів на освіту в «непідконтрольних режиму» регіонах Сирії

США виділять  18 мільйонів доларів на освіту в «непідконтрольних режиму» регіонах Сирії

Держдепартамент США має намір виділити до $ 18 млн на розвиток освіти в регіонах САР, «непідконтрольних сирійському режиму» і звільнених від ІГІЛ.

У документі наголошується, що розглянута ініціатива є одним із заходів, спрямованих на «стабілізацію» ситуації в Сирії: в ході збройного конфлікту в республіці багато шкіл були зруйновані або переформатовані під установи, що забезпечують потреби внутрішньо переміщених осіб.

Так, вважають американські фахівці, невід’ємною частиною процесу «стабілізації» є підвищення доступу сирійців, в тому числі дітей та молоді, до отримання «якісних освітніх послуг».

Такі послуги, як уточнюється в описі гранту, «грають ключову роль» в тому, щоб не дати екстремістам можливості «вселити наступному поколінню сирійців принципи насильницької екстремістської ідеології».

«Успішна заявка буде демонструвати, як створити кращі умови для такої Сирії, яка в кінцевому рахунку буде мати діючі системи шкільної освіти на непідконтрольних режиму територіях, що дозволяють молоді отримати освіту, яке підготує учнів до здобуття вищої освіти або забезпечить доступ до економічних і професійних можливостей» , – йдеться в тексті.

Майбутні підрядники повинні будуть представити пропозиції, спрямовані на розвиток потенціалу місцевих освітніх установ, органів з нагляду за освітою, а також організацій громадянського суспільства, «щоб ті могли більш ефективно контролювати сферу освіти» і надавати дітям, вчителям і членам суспільства психосоціальну підтримку.

Загальний бюджет, який Держдеп готовий виділити на реалізацію ініціативи, становить $ 18 млн, а тривалість програми складе від одного до трьох років.

У документі зовнішньополітичного відомства згадується про те, що колапс системи освіти найбільше відчутний в тих регіонах Сирії, які «сильніші за інших постраждали в результаті насильства». У їх числі Алеппо, Ракка, Дейр ез-Зор і Ідліб.

Нагадаємо, в 2018 році міжнародна організація Amnesty International звинуватила коаліцію на чолі з США в Сирії в скоєнні військових злочинів під час звільнення Ракка від ІГІЛ.

У тому ж році МЗС Сирії назвав «військовим злочином і злочином проти людяності» удари міжнародної коаліції по проурядових військ в місті Дейр ез-Зор.

Раніше депутати Європейського парламенту від Австрії попросили Єврокомісію розкрити доступну їй інформацію про те, як фінансова підтримка ЄС, виділена у зв’язку зі збройним конфліктом в Сирії, вплинула на ситуацію в арабській республіці.

Поділитись