США повідомили Україну про те, якою буде їхня відповідь на пропозиції Росії з безпеки

США повідомили Україну про те, якою буде їхня відповідь на пропозиції Росії з безпеки

Американська адміністрація повідомила українську владу про те, якою буде її письмова відповідь на пропозиції Росії щодо гарантій безпеки, а також врахувала позицію Києва.

Про це заявив керівник прес-служби Держдепартаменту Нед Прайс на регулярному брифінгу.

Його запитали, чи обговорювалося з українськими посадовими особами те, якою буде письмова відповідь США на пропозиції Росії. “Так. Що стосується <…> України, то ми не лише проінформували їх та ознайомили їх з тим, що буде в цьому звіті, а й прямо запитали їхню думку та включили її до нашого звіту”, – відповів дипломат.

Він вкотре стверджував, що у разі передбачуваного “вторгнення” РФ в Україну буде “швидка, жорстка та єдина відповідь не тільки з боку Сполучених Штатів, а й з боку їхніх союзників та партнерів”.

Влада США поки не передала РФ свою письмову відповідь на російські пропозиції, заявив Прайс.

“Відповідь поки не передана Москві, але я можу вас запевнити, що як тільки вона буде направлена, ми вам повідомимо”, – сказав він.

Письмові відповіді США стосуватимуться сфер можливої ​​взаємодії Москви та Вашингтона, заявив Прайс.

Його запитали про зміст відповідей США щодо співпраці з Москвою. За словами Прайса, у документі будуть “чітко позначені області, в яких може бути певна користь [від співпраці] і де може бути досягнуто прогресу, коли йдеться про зміцнення трансатлантичної безпеки, коли йдеться про зміцнення колективної безпеки, коли йдеться про усунення деяких занепокоєнь, виражених Росією.

Дипломат додав, що у письмових відповідях “не буде сюрпризів”. “Отже, сюрпризів не буде, не буде сюрпризів для НАТО, не буде сюрпризів для наших європейських союзників, не буде сюрпризів для українських партнерів”, – зазначив Прайс. Його запитали, чи будуть сюрпризи у письмових відповідях для Росії. “Ми також дуже чітко заявляли про те, в яких галузях дипломатія та діалог можуть виявитися плідними та життєздатними, а також про ті галузі, які просто неприйнятні”, – відповів Прайс.

Продовжуючи говорити про неприйнятні для Заходу пропозиції, він зазначив, що “Росія дотримується одного такого критерію”. “А саме, їхні вимоги, коли йдеться про НАТО і про відчинені двері [принцип прийому нових членів альянсу], і ми дуже чітко про це говорили. Але ми також дуже чітко визначили конкретні області, чи то розміщення наступальних ракет, чи то прозорість” , чи то військові навчання, чи то ширші заходи щодо контролю над озброєннями, де за взаємного підходу є потенціал для зміцнення колективної трансатлантичної та ширшої безпеки», – заявив офіційний представник американського зовнішньополітичного відомства.

“Це ті області, де ми чітко заявили, що готові до діалогу, і були послідовно прозорі з усіма вами, так само, як ми дуже чітко і послідовно донесли це до Російської Федерації”, – сказав Прайс.

Поділитись