США оточують Росію ядерними базами

США оточують Росію ядерними базами

Артилерійська бригада США проводить на Центральному полігоні Сил оборони Естонії бойові стрільби.

Під час спільних американо-естонських навчань, які проходять в рамках операції Rail Gunner Rush, військові випробують нову систему залпового вогню MLRS (Multiple Launch Rocket System),

«З 1 по 10 вересня близько 70 солдатів з 1-го батальйону 6-го полку польової артилерії 41-ї бригади проведуть навчання з військовослужбовцями 1-ї піхотної бригади сил оборони Естонії, що підтвердить міцне двостороннє партнерство між США і Естонією і перевірить готовність і можливості розміщення бригади, а також оперативну сумісність з союзниками по НАТО», – повідомляють ЗМІ з посиланням на посольство США в Таллінні.

За інформацією дипмісії, це перші навчання з вогневої підготовки з бойовою стрільбою, які проводить бригада за межами своєї бази в Графенвер (Німеччина).

Раніше Посольство РФ в США назвало військові навчання США в Естонії, що проходять в безпосередній близькості від російських кордонів – в 110 км, провокаційними і надзвичайно небезпечними для регіональної стабільності.

«Російська Федерація неодноразово пропонувала Сполученим Штатам і їхнім союзникам обмежити навчально-тренувальну діяльність і відвести зони навчань від «лінії зіткнення» Росія – НАТО», – йдеться в заяві диппредставництва.

Дипломати вважають дії США в Естонії «демонстративним брязкотом зброєю» і відзначають, що це відбувається в умовах загострення політичної ситуації. Представник збройних сил США запевняє, що ці навчальні стрільби не “спрямовані” на якусь конкретну країну. Представник 41-ї бригади польової артилерії майор Джозеф Буш (Joseph Bush) заявив, що Сполученим Штатам навіть не потрібно було публічно заявляти про проведення цих навчань через їх незначних масштабів, але вони все одно це зробили, щоб забезпечити «прозорість».

Політолог-американист, професор Академії військових наук Сергій Судаков зазначає, що колективний Захід на чолі з США зараз всіляко намагається загрожувати Росії.

“Загрози проявляються в тому, що зараз на кордоні з Росією намагаються влаштовувати якісь провокації: до них відносяться військові навчання, постійні провокаційні вильоти, які порушують повітряний простір Росії. Говорити про те, що це відбувається випадково, не доводиться.

Ми зараз бачимо, що існує якийсь колективний план, яким чином можна постійно стримувати Росію. Це все робить навмисне, спеціально тільки для того, щоб зберегти якусь нервозність і певне розуміння того, що є «ми» і «вони». І країни Прибалтики є найбільш уразливими, тому що вони повністю залежні від волі «великого брата», тобто вони не маю як такого суверенітету, не можуть проводити свою незалежну політику і сказати, що «нам це не потрібно, нам невигідно». Навпаки, вони намагаються награвати окуляри перед «великим братом» і надходять так, як він надходять.

Як результат, система міжнародних відносин зазнає серйозних змін. З одного боку, з’являються країни, які виступають категорично проти США, намагаються заявляти про свій суверенітет. Але інші країни, такі як прибалтійські, Польща, навпаки, щасливі від того, що можуть передати на управління свій суверенітет, віддати свої країни в руки Сполучених Штатів Америки.Для нас це, звичайно, небезпечно, тому що якщо, наприклад, проходять навчання, то всі вони задіють розпалювання русофобії, так як всі сценарії відпрацьовуються по одній і тій же версії – «є страшні росіяни, які нападають, напади цих страшних росіян треба відбивати». Це відомий сценарій, і він зрозумілий.

Інший, більш небезпечний сценарій, це ті військові бази, які можуть з’явитися поблизу наших кордонів. А тоді підльоту до території Росії сильно скоротитися і може складати лічені хвилини. І тут якраз питання суміщення США з Договору про ракети середньої і меншої дальності з тим, що зараз США проводять модернізацію своїх ядерних сил. Ми вважаємо, що США поступово хочуть не просто модернізувати свої ядерні сили, а зробити так, щоб Росія була оточена тими базами, де знаходилася б не тільки фугасна або касетна, а в тому числі ядерна зброя.

Я вважаю, що якщо зараз проводяться випробування, наприклад, в країнах Балтії – «а що якщо у нас буде ядерна зброя», тобто на їх території розміщена ядерна зброя, то, звичайно, буде зруйнуються велика кількість домовленостей. У той же час ми повинні розуміти, що якщо така зброя буде в 150-200 від наших кордонів, можливий класичний casus belli. Думаю, що на всіх міжнародних майданчиках ми повинні відстоювати концепцію, що ми не допускаємо, коли небезпечні об’єкти наближаються до наших кордонів, так як це може бути вже випадок війни”.

Поділитись