США офіційно звинуватили Росію у злочинах проти людства

США офіційно звинуватили Росію у злочинах проти людства

Адміністрація Байдена офіційно дійшла висновку, що Росія скоїла злочини проти людяності під час свого майже річного вторгнення в Україну, заявив віце-президентка США.

Про це пише видання The Guardian.

«У випадку дій Росії в Україні ми вивчили докази, ми знаємо правові стандарти, і немає жодних сумнівів: це злочини проти людяності», — сказав Камала Гарріс, колишній прокурор, у підготовленому виступі, виголошеному під час виступу на Мюнхенська конференція з безпеки в суботу.

«І я кажу всім тим, хто вчинив ці злочини, і їхнім начальникам, які причетні до цих злочинів, ви будете притягнуті до відповідальності».

Офіційне рішення, яке було прийнято наприкінці юридичного та фактичного аналізу, проведеного Державним департаментом США, не має негайних наслідків для війни.

Але Вашингтон сподівається, що це може сприяти подальшій ізоляції російського президента Володимира Путіна та активізувати судові зусилля з притягнення до відповідальності членів його уряду через міжнародні суди та санкції.

Промова Гарріса прозвучала під час зустрічі високопоставлених західних лідерів у Мюнхені, щоб оцінити найгірший конфлікт у Європі з часів Другої світової війни.

Вона сказала, що Росія була «ослабленою» країною після того, як Джо Байден очолив коаліцію, щоб покарати Путіна за вторгнення, але Росія посилює напади на сході України. Україна планує весняний контрнаступ, для якого шукає від західних союзників більше, важчої та далекобійної зброї .

Війна, яка тривала майже рік, призвела до загибелі десятків тисяч, вигнала мільйони з їхніх домівок, завдала шкоди світовій економіці та зробила Путіна ізгоєм на Заході.

Вашингтон уже дійшов висновку, що російські сили винні у військових злочинах , як і розслідування, проведене за мандатом ООН, але висновок адміністрації Байдена про те, що дії Росії становлять «злочини проти людяності», передбачає правовий аналіз того, що дії від вбивства до зґвалтування є широко поширеними та систематичними. і навмисно спрямовані проти мирного населення. У міжнародному праві це розглядається як більш серйозний злочин.

Комісія з розслідування ситуації в Україні, яка підтримується ООН, ще не дійшла висновку, що військові злочини, які вона виявила, є злочинами проти людства.

У своєму коментарі Гарріс назвала «варварством і нелюдським» десятки жертв, знайдених у Бучі невдовзі після вторгнення Росії в лютому минулого року; бомбардування пологового будинку Маріуполя 9 березня , внаслідок якого загинуло троє людей, у тому числі дитина; і сексуальне насильство російським солдатом чотирирічної дитини, яке було ідентифіковано у звіті ООН.

За даними уряду США, організації, які підтримуються Агентством США з міжнародного розвитку (USAid), задокументували понад 30 000 інцидентів військових злочинів після вторгнення. Українські чиновники заявили, що розслідують обстріл міста Бахмут цього тижня як можливий військовий злочин.

Росія, яка заявляє, що проводить «спеціальну військову операцію» в Україні для усунення загроз своїй безпеці та захисту російськомовних громадян, заперечує навмисні напади на цивільне населення або вчинення військових злочинів.

«Давайте всі погодимося: від імені всіх жертв, відомих і невідомих, справедливість має бути віддана», — сказав Гарріс.

Адміністрація Байдена намагалася притягнути ймовірних військових злочинців до відповідальності, включаючи навчання українських слідчих, запроваджуючи санкції, блокуючи візи та посилюючи покарання відповідно до законів США про військові злочини.

Наразі Вашингтон витратив 40 мільйонів доларів (33 мільйони фунтів стерлінгів) і каже, що працює з Конгресом, щоб отримати додаткові 38 мільйонів доларів.

Але здатність адміністрації Байдена змусити будь-які подібні зусилля за межами своїх кордонів – і, звичайно, всередині Росії – обмежена. Зібрати докази в охопленій війною країні також виявилося важко.

Міжнародні юридичні органи також обмежені. У Міжнародному кримінальному суді, наприклад, юрисдикція поширюється лише на країни-учасниці та держави, які погодилися на його юрисдикцію, наприклад на Україну, але не на Росію. Київ наполягає на створенні нової міжнародної організації з розслідування військових злочинів, яка зосередиться на російському вторгненні, чому Москва виступає проти.

Поділитись