Швеція визнала, що не може захистити людей похилого віку від коронавірусу

Швеція визнала, що не може захистити людей похилого віку від коронавірусу

Реакція Швеції на коронавірус стосовно захисту громадян викликала деякі суперечки в суспільстві.

Коли пандемія коронавірусу пролетіла по всьому світу, а уряди намагалися вжити заходів з надзвичайних ситуацій та введення карантину, Швеція виявилася неготовою до подібних заходів, – передає CNN.

Її заходи помітно відрізнялися від її сусідів. У Швеції були відкриті більшість шкіл, ресторанів, салонів і барів. Однак уряд попросив людей утримуватися від далеких подорожей, роблячи акцент на особистій відповідальності. За даними університету Джона Хопкінса в Швеції зараз кількість загиблих у Ковіді-19 становить 4542, в Данії – 580, а в Норвегії – 237 .

“Є речі, які ми могли б зробити краще, але в цілому я думаю, що Швеція обрала правильний шлях”, – заявив в середу головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл в інтерв’ю шведській газеті ” Дагенс Найгер” .

Значна частина критики щодо дій Швеції була зосереджена на високих рівнях смертності в будинках пристарілих. Тегнелл визнав, що Агентство громадського здоров’я країни “не знало, що існує такий великий потенціал, аби хвороба поширилася в будинках для догляду за літніми людьми з такою кількістю смертей”.

“Ми знали, що ця група у зоні ризику, і ми отримаємо багато смертей заражених на коронавірус. Але ми не знали, що хвороба проникне так легко і що поширення було таким великим”, – сказав він.

Тегнелл заявив, що головна стратегія країни щодо соціального дистанціювання все ще «справно працює», і він «не бачить іншого виходу».

На прес-конференції, яка відбулася пізніше в середу, він повторив: “Ми все ще вважаємо, що наша стратегія хороша. Але завжди є вдосконалення, які можна досягти, особливо якщо оглянути назад у часі”.

Він відповідав в інтерв’ю шведському радіо, яке вирішило трактувати дії уряду як визнання невдачі.

“Якби ми стикалися з тією ж хворобою, враховуючи наш досвід, я думаю, то Швеція зробила так само, як і решта світу”, – сказав Тегнелл в цьому інтерв’ю.

На запитання, чи занадто багато молодих людей загинуло, він відповів: “Так, абсолютно. Про це нам доведеться думати в майбутньому, аби запобігти цьому”, – пояснив він.

Поділитись