Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що немає сенсу робити припущення на тему ризику можливої ядерної конфронтації.
Відповідну заяву він зробив в інтерв’ю, опублікованому в середу, іспанській газеті EL PAÍS. За його словами, “немає особливого сенсу” робити припущення на цю тему.
“Як і президент США Джо Байден, я говорю Росії: не робіть цього!” – додав канцлер.
“Німецький уряд діяв швидко і рішуче, щоб Німеччина [змогла] пережити цю зиму, – зазначив Шольц. – З новими терміналами ЗПГ на півночі, з додатковими контрактами на постачання з новими партнерами, заповненням наших сховищ природного газу, перезапуском вугільних електростанцій та дозволом двом атомним електростанціям Півдні Німеччини продовжувати роботу до весни”.
Коментуючи енергетичну залежність ФРН від Росії, Шольц зазначив, що “помилка Німеччини полягала не так у укладанні контрактів на постачання з Росією, як у тому, що вона не створила необхідної інфраструктури або не побудувала ЗПГ-термінали, щоб при необхідності змінювати постачальника з дня на день”.
Канцлер запевнив, що Берлін підтримуватиме Київ стільки, скільки буде потрібно, і вже направив українській стороні військову допомогу. Зокрема, за його словами, йдеться про самохідні гаубиці, реактивні системи залпового вогню та самохідні установки Gepard. Відповідаючи на запитання, чи готовий уряд Німеччини зайняти провідну роль у військовому відношенні в Європі, він уточнив, що “ЄС має реагувати [на ситуацію навколо України] та адаптувати до нових часів”.
“ФРН, як велика та економічно сильна країна в центрі континенту, несе щодо цього особливу відповідальність, – сказав Шольц. – Ми дуже серйозно ставимося до цього завдання, але завжди в координації з нашими союзниками в ЄС та НАТО”.
Канцлер також уточнив, що влада країни прискорює розширення використання відновлюваних джерел енергії.
“Додаткові викиди, які нам доведеться випустити цієї зими і наступної через російське вторгнення в Україну, спонукають нас до цього”, – додав він. За його словами, високі ціни на енергоносії є серйозним викликом для всіх членів ЄС. “Коли накопичуються надприбутки, потрібно скорочувати їх, щоб використати гроші для зниження цін на енергію”, – вважає Шольц.