Сенат Конгресу США схвалив резолюцію, яка дозволить верхній палаті законодавчого органу провести процес в рамках імпічменту президента Дональда Трампа в прискореному режимі.
Трансляцію засідання вели американські новинні телекомпанії. Голоси розподілилися строго по партійній лінії: 53 республіканця висловилися за, 47 демократів виступили проти.
Автором ініціативи, яка регламентує терміни і послідовність розгляду, виступив лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл (від штату Кентуккі). Він заявляв, що налаштований на якнайшвидше завершення процедури імпічменту, яке увінчається виправданням Трампа. Передбачається, що в Сенаті цей процес з практично визначеним фіналом буде йти близько двох тижнів. Пропозиція викликала різку критику з боку демократів.
Суть резолюції
Відповідно до опублікованого раніше документу, республіканці планують дати юристам, які будуть захищати Трампа, і обраним Палатою представників обвинувачам по 24 години протягом трьох робочих днів на надання своїх аргументів. Потім 16 годин відводиться в цілому на те, щоб сторони відповіли на запитання сенаторів. Цей процес не обмежений кількістю робочих днів.
Після цього мають відбутися чотиригодинні дебати, мета яких – визначити, чи потрібно викликати на процес свідків і запитувати будь-які додаткові документи. Якщо свідки не будуть викликані, верхня палата проголосує за кожною з двох статей звинувачення: зловживання владою і створення перешкод розслідуванню, яке проводив Конгрес.
Критика демократів
Раніше спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі (демократ, від штату Каліфорнія) піддала резолюцію критиці. За її версією, ініціатива “відкидає необхідність [виклику] свідків і [надання відповідної] документації”.
Позицію спікера підтримав і лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер (від штату Нью-Йорк), який назвав пропозицію лідера республіканців у Сенаті “національною ганьбою”. Він запропонував внести поправки в резолюцію, які дозволили б демократам викликати свідків, вимагати нові докази і документацію від Білого дому, Держдепартаменту та Пентагону.
У свою чергу автор схваленої Сенатом резолюції Мітч Макконнелл заявив, що не дасть ходу цим ініціативам демократів. “Я буду відхиляти такі поправки і захищати прецедент, підтриманий обома партіями (мова йде про процедуру імпічменту 42-го президента США Білла Клінтона)”, – підкреслив лідер республіканської більшості в Сенаті.