Самохідна артилерійська установка 2С22 «Богдана» пройшла довгий шлях від експериментальної зброї до однієї з наймасовіших САУ в Європі. Тож військові, які працюють з нею, вже змогли визначити всі ключові плюси та мінуси цієї установки.
Про це розповіли військовослужбовці з 44-ї артилерійської бригади ЗСУ, повідомляє NV.
Командир батареї з позивним «Колібрі» поділився з журналістом видання, що позиція «Богдани» відрізняється від стандартного розміщення САУ. Якщо радянські установки ретельно маскують і обкопують, то ця зброя може регулярно змінювати позиції завдяки маневреності та дальності ефективного вогню.
«Спочатку, звичайно, були сумніви. Як вона працює, які особливості і чи працює взагалі. Було багато обговорень. Але ще на полігоні стало зрозуміло, що зброя показує себе добре», – пригадав «Колібрі».
Командир батареї заявив, що ключовою перевагою «Богдани» є її точність. Також у розмові з журналістами він згадав, що до ходової САУ немає жодних питань, вона майже ідеальна.
«Вона проходить по болоту, та й по асфальту дуже добре йде. У бойове положення, грубо кажучи – посеред поля, може стати за 5-10 хвилин, якщо не швидше», – підкреслив «Колібрі».
Журналіст видання розповів, як посеред розмови з військовими екіпаж отримав команду «До бою!» після того, як аеророзвідка зафіксувала пересування ворожої піхоти на великій відстані. За його словами, ця мета виявилася досяжною для «Богдани».
Командир екіпажу з позивним «Тор» наголосив, що у САУ є комп’ютерна система наведення. Він додав, що це значно спрощує роботу та економить час.
«Тут не треба крутити шестерні. Натиснув кілька кнопок, вона наводиться сама. Максимум навідник може коригувати якісь деталі», – пояснив він.
За словами журналіста, підготовка до пострілу зайняла лічені хвилини. Для безпеки постріл було здійснено за допомогою спеціального шнура, який дає змогу вистрілити на відстані від установки. Він зазначив, що ця САУ виявилася тихішою за радянські установки.
«Порівнювати зі старими САУ, такими як «Гвоздика» або «Акація», нічого. Різниця дуже серйозна на користь «Богдани». Насамперед врахуйте, що дальність пострілу майже вдвічі більша. Ствол новий і ствол, якому 50 років, – це дуже велика різниця”, – сказав журналісту навідник із позивним «Кінь».
Крім того, у «Богдани» є і мінуси, про які розповіло журналістам джерело видання в Силах оборони. За його словами, бригади, які працюють з «Богданою», регулярно передають дані про недоліки або проблеми установки.
У виданні нагадали, що згідно з офіційними повідомленнями, станом на початок вторгнення РФ у 2022 році в Україні була тільки одна одиниця САУ «Богдана». З початку повномасштабної війни було запущено серійне виробництво установки та її постійне масштабування.
Джерело поділилося з виданням, що «Богдана» поступово модифікується. Однією з найбільш помітних змін стало поліпшення шасі. Перша версія САУ була заснована на КрАЗ-6322.
У виданні підкреслили, що модифіковані версії САУ часто неофіційно називають «Богдана 2.0» або «Богдана 3.0».
«Я коли чую, що з «Богданою» щось не так, то хочу розуміти, про яку саме «Богдану» ми говоримо. Я знаю варіації, які ну дуже сильно відрізняються одна від одної. Хоча і те, і інше, нібито, одна й та сама зброя. Чи були у перших виробів проблеми? Були, і чимало. Але в останніх зразках дуже серйозно виправили їх», – розповіло джерело журналістам.