Рябошапка розповів про “велику кримінальну справу”, яка може стосуватися Burisma

Рябошапка розповів про “велику кримінальну справу”, яка може стосуватися Burisma

Слідство веде “велику кримінальну справу”, яка може стосуватися діяльності газодобувної компанії Burisma, до ради директорів якої входив син колишнього віце-президента США Хантер Байден. Це підтвердив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

“Ми проводимо аудит багатьох справ. В тому числі і одного великого справи, яке в тому числі може стосуватися діяльності компанії Burisma та інших осіб, які причетні до цієї компанії. У справі налічується кілька тисяч томів. Чи не сотень, а тисяч. Тобто це справа не одного дня і не одного місяця “, – сказав Рябошапка в інтерв’ю виданню” Теперішній час “.

За словами генпрокурора, “у тих же американців та їх правоохоронних органів є не менше інформації”, ніж в Україні. “В принципі, при бажанні, вони могли б зробити те ж саме розслідування і не менш якісно, ​​ніж ми”, – додав він.

Рябошапка підкреслив, що до нього не зверталися представники США з проханням надати будь-які відповіді, посприяти в будь-яких діях щодо Хантера Байдена і компанії Burisma: “Що стосується цієї справи [по Хантеру Байдену], то її немає, – сказав він. – І неофіційно теж немає. Ніяким чином”.

Генпрокурор додав, що є “13 або 14” справ, в яких фігурує власник Burisma Микола Злочевський [міністр екології при президенті Вікторі Януковичі]. “Відповідно, від Злочевського йдуть зв’язки до холдингу Burisma. Але по Burisma мені відомо про одну велику справу, з якого виділяють різні епізоди”, – пояснив генпрокурор. При цьому він відмовився повідомити, чи фігурує в цій окремо взятій справі Хантер Байден, але зауважив, що рішення про включення його до справи раніше залежало від прокурора Костянтина Кулика, який в даний момент “знаходиться на лікарняному і не прийшов на тестування”, тобто не пройшов атестацію. Далі, за словами Рябошапки, справи буде вести новий прокурор, у якого можуть бути інші позиції по цій кримінальній справі.

Він також заявив, що не відчуває будь-якого тиску в зв’язку зі справою Burisma. “У зв’язку з цим розслідуванням – немає. Я абсолютно розумію, що мені треба робити. І будь-якого тиску ні з боку нашого президента, ні з боку іноземних політичних осіб я не відчуваю. У принципі я вільний робити все, що я вважатиму правильним , і те, що відповідає закону. А не те, що хоче хтось з боку”, – запевнив Рябошапка.

У США у вересні розгорівся великий скандал навколо телефонної розмови президента Дональда Трампа з українським колегою Володимиром Зеленським, ця бесіда стала приводом для оголошення Палатою представників, контрольованої політичними опонентами президента – демократами, про початок процедури імпічменту щодо американського лідера. Як стверджують правники-демократи, Трамп під час дзвінка намагався переконати Зеленського почати розслідування діяльності на Україні Хантера Байдена в обмін на надання фінансової та військової допомоги Києву.

Хантер Байден в 2014 році увійшов до правління компанії Burisma, а його батько в 2016 році, перебуваючи на посаді віце-президента США, виступав із закликом звільнити генпрокурора України Віктора Шокіна, який починав розслідування діяльності цієї газодобувної компанії.

Джозеф Байден зараз є найбільш імовірним суперником Трампа від Демократичної партії на майбутніх президентських виборах-2020. Тому, на думку демократів, Трамп, чинячи тиск на Зеленського, прагнув заручитися підтримкою Києва в зусиллях дискредитувати Байдена. Зеленський факт тиску з боку Трампа спростував.

Поділитись