Розірвати договір про дружбу з РФ треба було в 2014 році, – Іван Крулько

Розірвати договір про дружбу з РФ треба було в 2014 році, – Іван Крулько

Президент активно заговорив про розірвання великого Договору про дружбу з РФ лише напередодні виборів і наприкінці терміну дії документа. Таким чином Порошенко прагне подовжити дію закону про особливий статус ОРДЛО.

Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько під час програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі «ЗІК».

«Зараз постали питання розірвання великого договору з РФ та виходу України з СНД, які не розв’язувались з 2014 року. І це пов’язано з початком передвиборчої кампанії і бажанням президента «продати» якимось чином необхідність продовження на рік закону про особливий статус ОРДЛО», – зауважив він.

За словами народного депутата, це питання готується на початок сесії Верховної Ради, по аналогії з минулим роком, і воно буде йти у пакеті із питаннями розірвання Договору з РФ, виходу з СНД.

«Якщо у вересні не буде рішення, то на початку жовтня закон про особливий статус ОРДЛО, який був продовжений на рік, припинить своє існування. Тому тут є елемент лукавства і політичної гри», – впевнений Крулько.

На думку парламентаря, «великий Договір» з Росією треба було денонсовувати ще 4 роки тому, але через бізнес у РФ цього не робилось.

Натомість зараз, коли до президентських виборів лишилось менше року, про це раптом згадали, аби зробити з президента патріота, зазначив політик.

Іван Крулько нагадав, що саме «Батьківщина» порушувала у парламенті питання про денонсацію Договору з РФ та виходу із СНД: «Мій колега по фракції Борис Тарасюк ще 10 лютого 2015 року зареєстрував законопроект №0005, який передбачав припинення окремих статей Договору з РФ. На той момент Росія вже майже рік вела війну проти України, анексувала Крим, окупувала частину Донбасу. Але МЗС України тоді виступило проти денонсації навіть окремих статей Договору, а не всього документа, зокрема, статті про стратегічне партнерство з РФ».

Парламентар також зауважив, що аналогічна ситуація була і з припиненням участі України в органах СНД. Законопроект, співавтором якого він є, і який підписали керівники всіх фракцій, навіть не поставили на голосування у парламенті.

І це питання раніше президентом ніколи не порушувалось, хоч і активно обговорювалось експертним середовищем, підсумував Крулько.

Поділитись