Росія втягується у нафтову кризу

Росія втягується у нафтову кризу

Угода з порятунку «потопаючого» нафтового ринку, де «зайвим» виявився кожен четвертий барель, що добувається, вимагає від Росії з травня знизити видобуток на 23%, до мінімуму з 2002 року.

Угода вступає в силу через тиждень, але російські нафтовики продовжують сперечатися, як виконати її умови, при цьому не втративши родовища назавжди, повідомляє Reuters з посиланням на джерела в галузі.

«Лукойл», чий видобуток в Росії становить 1,65 млн барелів на добу, планує закрити ряд родовищ в Комі на одному зі своїх дочірніх підприємств «Лукойл-Ухтанефтегаз». «Славнефть» (дочка «Роснефти» і «Газпром нафти») розглядає закриття ряд родовищ в Югрі.

Сформовані обставини підштовхнуть компанії заморожувати найменш рентабельні свердловини і родовища, однак гарантії, що їх потім можна буде відновити, немає, частина запасів може бути втрачена, говорить провідний експерт Фонду національної енергетичної безпеки Ігор Юшков: «Постраждають в основному ділянки Поволжя, частина досить вироблених родовищ Західного Сибіру».

Консервація свердловин з бітумінозної, високов’язкої нафти, а також родовищ в північних широтах з низькими температурами також може безповоротно втрати ці запаси.

В окремих випадках нафту «буде вигідніше добувати і спалювати», сказав Reuters представник однієї з нафтових компаній. Про те, як важко нарощувати видобуток, свідчить досвід Радянського союзу.

«Після його розвалу видобуток в РФ впала майже в два рази, а відновити її змогли лише через десятиліття, – каже нафтовик. – Попит знизився, це правда, але це не причина прямо зараз вішати замки на родовища».

Угода ОПЕК + про зниження нафтовидобутку на 9,7 млн ​​барелів було укладено 10 квітня. Росії дісталася максимальна квота – 2,7 млн ​​барелів на добу. Міненерго 10 днів консультувався з нафтовиками і розподілило квоти.

Складнощі виникли з «Роснефтью», яка не погодилась зі своєю часткою, повідомляє з посиланням на джерела Bloomberg. Міненерго РФ запропонувало скоротити видобуток всім пропорційно – на 20% порівняно з лютим. Але в цьому випадку «Роснефть», що качає майже 5 млн барелів на день, повинна прибрати з ринку найбільше нафти – близько 1 млн барелів на добу. Компанія висловила незгоду з таким підходом. «Лукойл», що займає друге місце по видобутку, зменшить виробництво на 293 тисячі барелів на добу, що становить близько 12% російської квоти.

Поділитись