Росію звинуватили в причетності до краху Boeing в Ірані

Росію звинуватили в причетності до краху Boeing в Ірані

Відповідальність за збитий під Тегераном український лайнер повинні нести не тільки іранські військові, але і постачальник ракет для їх комплексів ППО.

Про це в ефірі українського телеканалу «Прямий» заявив посол України в США Володимир Єльченко.

“Ми говоримо про дві частини відповідальності, дві складові: перша – відповідальність тих осіб, які віддавали наказ, які стріляли цієї ракетою, і, можливо, тих, хто поставляв ці ракети. Друга частина – це відповідальність Ірану як держави, міжнародно-правова відповідальність”, – сказав він.

Єльченко також зазначив, що в справі з катастрофою літака є “черговою російський слід” у вигляді зенітного комплексу «Тор». «З огляду на це, необхідно говорити про певну міжнародної відповідальності”, – заявив дипломат.

Раніше колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов закликав покарати Росію за збитий в Ірані Boeing 737-800. На його думку, Москва могла брати участь в підготовці катастрофи. “Це вже другий пасажирський” Боїнг”, який за останній час був знищений російською ракетою”, – зазначив він.

Український лайнер, на борту якого знаходилися 176 осіб, зазнав аварії незабаром після вильоту з аеропорту Тегерана вранці 8 січня. У Пентагоні заявили, що літак міг бути збитий з ЗРК «Tор-M1» іранської армії. 10 січня Тегеран офіційно визнав, що випадково збив лайнер через «людський фактор». Відповідальність узяв на себе Корпус вартових ісламської революції.

Тиск на Росію на міжнародній арені може посилитися через те, що український Boeing 737 в Ірані збили ракетами російського виробництва. При цьому не матимуть значення норми міжнародного права, за якими вся відповідальність за застосування зброї лягає на країну, яка його придбала і використовувала. Такою думкою з російськими ЗМІ поділився полковник запасу Олександр Жилін.

“Чи можуть підняти гавкіт – можуть. І, швидше за все, піднімуть. І напевно почнеться все з боку України. Хоча з міжнародного права ми не винні, з нами працюють без правил”, – заявив Жилін.

Полковник нагадав, що після знищення Boeing в інтернеті вже з’являлися інформація, що його нібито збили російські військові. За словами полковника, в цій ситуації Росії варто зайняти самостійну позицію і ігнорувати будь-які звинувачення у свій бік. При цьому ведучі одного з російських федеральних каналів намагалися спростувати цю інформацію, що, на думку Жиліна, в корені неправильно.

“Виправдовуватися в інформаційній війні відразу вважаються програвшими. Це капітуляція”, – зазначив Жилін.

Поділитись