Російські моряки отримали по 400 років у грецькій в’язниці

Російські моряки отримали по 400 років у грецькій в’язниці

Цинічні вербувальники залучили десятки росіян в міжнародну торгівлю людьми – і кинули напризволяще у чужій країні.

“Робота в Мармуровому або Егейському морях, Чорногорії, Італії. Зарплата – від ста тисяч рублів до двох тисяч доларів. Завдання – катати по морю іноземців, переганяти яхти. Досвід не потрібно. Навчання морської справи, харчування, проживання і приїзд в порт відбуття – за рахунок приймаючої сторони”.

Оголошення з такою вакансією мрії з’являються в мережі з завидною регулярністю. Адже і не обманюють. О першій годині ікс в якомусь таємному місці біля берегів Туреччини на борт такої яхти дійсно піднімаються «заможні іноземці». Мігранти з Близького Сходу, готові відвалити перевізникам до $ 10 тисяч доларів з носа, щоб потрапити на жаданий Захід. Тільки про те, що за законами країн ЄС за організацію нелегальної міграції світять багаторічні тюремні терміни, молодим матросам, природно, не повідомляють. І ось результат.

“Зараз в грецьких в’язницях по цій справі тужать 16 затриманих з усієї Росії – Нижній Новгород, Москва, Краснодар, Уссурійськ … З них професійний моряк лише один, один – курсант мореходки, двоє – не довчилися, – розповідає Олена Басова, координатор групи родичів постраждалих . – Ну а мій друг Костя Семенов взагалі поїхав туди заробити грошей на місяць на час відпустки. У рідному Іжевську він був водієм, до моря відношення не має”.

Чому набирають людей без досвіду – зрозуміло. Досвідчені морські вовки за дві секунди, розмовляючи з майбутнім капітаном про деталі рейсу, розкусять підставу. Зате молодняк клює. Саме це сталося, наприклад, з Олексієм Маленковим з Уссурійська і Романом Беленко з Бєлгорода. Прилетіли (за рахунок наймача) до Туреччини, де освоїли управління яхтою. А потім…

Їх просто поставили перед фактом. У відкритому морі недалеко від Туреччини до яхти на гумовому човні підійшли мігранти. «Капітан» яхти, навпаки, сам сів в цю шлюпку. Просто втік. Мене запитують: а чому Олексій і Роман самі не втекли? Але вони за всіма писаними і неписаними законами несли відповідальність за пасажирів, нехай навіть нелегалів. Незабаром потрапили в семибальний шторм (майже не маючи морського досвіду), дивом змогли вціліти. Послали сигнал SOS. Тут-то їх і взяла грецька прикордонна охорона разом з живим вантажем.

 

Поділитись