Російська радіолокаційна станція «Контейнер» засікла літаки-невидимки НАТО

Радіолокаційна станція «Контейнер», розміщена в Мордовії 12 місяців тому, під час служби фіксувала польоти малопомітних винищувачів країн НАТО.

Рік тому Міноборони Росії заявляло, що вздовж російських кордонів буде створено суцільне радіолокаційне поле.
Перша загоризонтна радіолокаційна станція (РЛС) «Контейнер» підтвердила своє вміння виявляти за тисячі кілометрів від російського кордону винищувачі країн НАТО, які були створені із застосуванням технологій зниження радіолокаційної помітності ( «стелс»), повідомили в прес-службі АТ «РТІ» — радіолокація, технології, інформація.

«РЛС повністю довела свою значущість і ефективність по контролю за переміщенням в повітряному просторі на відстані понад декілька тисяч кілометрів від державного кордону. За минулий період часу засобами РЛС «Контейнер» були виявлені і визначені траєкторні параметри літаків стратегічної, розвідувальної і тактичної авіації, в тому числі польоти малопомітних винищувачів країн НАТО», — зазначили у прес-службі концерну.

Як відзначили в «РТІ», за останні 12 місяців «Контейнер» виявив «польоти малопомітних винищувачів країн НАТО». До останніх відносяться літаки F-22 Raptor і F-35 Lightning II.

У січні «Російська газета» з посиланням на міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова писала, що «Контейнер» з великою часткою ймовірності засік і відстежував польоти американських винищувачів F-35 вздовж кордонів Ірану в момент катастрофи літака «Міжнародних авіаліній України». «У цей час в повітрі на кордоні з повітряним простором Ірану було мінімум шість F-35», — говорив міністр. При цьому Лавров зазначав, що ця інформація ще потребує перевірки.

Перша загоризонтна РЛС заступила на бойове чергування в Мордовії 1 грудня 2019 року. Як відзначили в Міноборони, ця РЛС може відстежувати переміщення повітряних цілей на відстані понад 2 тис. Км від російського держкордону.

РЛС «Контейнер» створює Науково-виробничий комплекс Науково-дослідний інститут дальнього радіозв’язку. Вони призначені для наддалекої розвідки повітряного простору. Ці станції функціонують на принципі відображення радіохвиль від іоносфери Землі.

У грудні минулого року в Міноборони повідомили, що уздовж рубежів РФ створять суцільне радіолокаційне поле, яке дозволить своєчасно фіксувати пуски крилатих ракет, а також польоти бойової авіації та інших повітряних цілей.
Нова радіолокаційна система, як вказували російські військові, повинна бути аналогічна діючій і складатися з загоризонтних станцій типу «Контейнер». Перша з них вступила в дію в тому ж місяці. Наступна станція цього типу, як зазначалося, буде прикривати Арктику.

Головний конструктор «Контейнерів» Михайло Петров раніше відзначав, що нова РЛС може виявити стелс-літаки на відстані в 3 тис. км. За його словами, одна з найскладніших завдань, яке вирішує апаратура комплексу при обробці сигналу, — це виділення ряду цілей, в тому числі бомбардувальників, крилатих ракет, палубної авіації, на тлі земної поверхні і перешкод.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,