У росіян немає зараз успіхів на оперативному рівні. Ворог наступає цілеспрямовано – саме туди, де бачить подальшу перспективу, а не виходячи з того, де отримає успіх.
Про це командир бригади «Рубіж» Сергій Сідорін розповів в інтерв’ю «Армія TV».
Він зазначив, що на цьому етапі війни тактика росіян щодо масованих проривів та застосування колон бронетехніки виявилась неефективною через використання дронів.
«Можливо вона буде актуальна десь пізніше, коли будуть засоби радіоелектронного подавлення в іншому форматі працювати. Тактика змінюється постійно. Але такі масові прориви, колони, які ми бачили в Другій світовій війні, таких уже противник не зможе зробити», – зауважив військовий.
Однак, за словами Сідоріна, росіяни йдуть повзучим наступом і роблять це сплановано.
«Вони йдуть туди, де вони не просто мають успіх, а туди, куди їм потрібно. Вони вибирають ключові напрямки, ключові ділянки на місцевості, від захоплення яких потім перед ними відкриваються перспективи або інші можливості. Тобто не можна сказати, що противник йде аби кудись йти. Він іде цілеспрямовано, щоб захоплювати висоти, міста, або їх обходити, або перерізати якісь ключові ділянки, логістичні шляхи і так далі», – пояснив комбриг.
Щоб подолати кіл-зони FPV-дронів військові РФ останні місяці активно використовують мототехніку. Як зазначив Сідорін, цим самим росіяни бережуть бронетехніку та намагаються уникнути втрат у живій силі. Причому мотоцикли бійці купують переважно за свій рахунок, каже комбриг.
«Противник почав зараз активно використовувати мотоцикли – бо це швидкість, маневреність. І ми брали полонених, так в більшості своїй мотоцикли ці купляють військовослужбовці противника за свій рахунок. Тобто в нього є вибір. Або він іде пішки 6-7 км і його декілька разів або й десятки разів можуть знищити розрахунки дронів на цьому шляху. Або він сідає на мотоцикл, йому керівництво дає приватне тренування і він вже максимально швидко, наскільки може, зближується з нашими позиціями. І вже біля позицій спішується і вступає в бій. І таких багато. Вони мають можливість придбати собі цей транспортний засіб», – розповів Сідорін.
Разом з тим, за його словами, наші дрони наздоганяють і вражають ці мотоциклетні війська.
Комбриг сказав, що дронів для цього вистачає, але є потреба в підготовлених операторах.
«Тому що підготувати хорошого пілота – це 4 місяці. Це людині треба проти базову військову підготовку і мінімум ще 2 місяці вчитися літати. Тобто дрони держава дає, різні волонтерські фонди дають. Але потрібен навчаний особовий склад. Тому що не кожна людина, яка призивається, мобілізується, або приходе на службу добровільно за контрактом, може стати пілотом. Пілоти – це талант», – підкреслив він.