Російські загарбники вже давно приготувалися до того, що Україна отримає дозвіл відзахідних партнерів на завдання далекобійних ударів їхніми ракетами вглиб території Росії.
Про це сказав екскомандир роти батальйону Айдар, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в ефірі на Radio NV.
На його думку, дозвіл США, Великої Британії і Франції на застосування західних далекобійних ракет для ударів по Росії «трошки полегшить задачі нашим захисникам і захисницям».
«Звісно, краще пізно, ніж ніколи. Але це, якщо не помиляюся, рівно на тисячу днів пізніше, аніж це мало статися», – сказав Дикий.
Експерт вважає, що це яскравий приклад правильних, але безнадійно запізнілих рішень.
«Воно і зараз не зайве. Воно і зараз на найближчі місяці дасть нам деякі плюси. Дасть нам один додатковий інструмент з величезного арсеналу, який необхідний для того, щоб воювати з цією ордою. Але якби воно було дано не зараз, а якби воно було дано тисячу днів тому – хай навіть тисячу днів тому ці ракети ще не доїхали, це можна було реалізувати суттєво пізніше, але якби це було зроблено у 2022 чи хоча б у 2023 році – воно мало би абсолютно інший ефект, аніж воно матиме зараз», – наголосив Дикий.
За його словами, якщо роками ведуть розмови про те, що Україні щось дадуть – це дає ворогу багато часу, аби приготуватися.
«Щоб ви не сумнівалися, з першого моменту, коли ми почали запитувати, щоб нам дали цей дозвіл, росіяни вже передбачили, що все ж таки, раніше чи пізніше ми можемо цей дозвіл напросити», – сказав Дикий.
Зокрема, Україна отримувала потрібні засоби набагато місяців пізніше, аніж коли це було треба.
«З цими глибокими ударами рівно та сама історія. Звісно, росіяни давно до них приготувалися. Звісно, ефект від них буде в десятки, якщо не у сотні разів меншим, аніж якби це було без попередження, без підготовки і тоді, коли ми тоді вперше про них запитали. Але, цей ефект все-одно буде не нуль», – вважає Дикий.
За його словами, росіяни вже давно забрали літаки з тих аеродромів, куди могли дістати ракетами ATACMS, але лишаються склади, командні пункти, бо їх усіх не сховаєш.
«Інша річ, що і «Атакамсів» у нас не вагон. А ракети Scalp і Storm Shadow, які дають набагато більший ефект, ніж ATACMS, взагалі лічаться в десятках… Але вони є», – додав Дикий.
Водночас, він переконаний, що треба зважати на це, що дозвіл на далекобійні удари буде чинним на найближчі два місяці.
Експерт звернув увагу, що син новообраного президента США вже грубо висловився про тих західних лідерів, які дозволили Україні бити в глиб Росії.
«Цей комент показує, що швидше за все, рівно 21 січня наступного року цей дозвіл буде скасований. Відповідно, у нас є це двомісячне вікно можливостей, щоб максимально ефективно використати ті ATACMS і Storm Shadow, які у нас є», – сказав Дикий.
Він не сумнівається, що Сили оборони вижмуть максимум для знищення цілей на території РФ.