Росія втратила резерви і не має сил для прориву під Покровськом

Росія втратила резерви і не має сил для прориву під Покровськом

РФ витратила стратегічні резерви, і наростити свої зусилля на Покровському напрямку не має ким.

Про це заявив експерт Центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк, передає «Радіо Свобода». Він навів приклад, що свого часу окупанти мали близько 110-115 тис. живої сили під Авдіївкою, а зараз під Покровськом у них – близько 70 тис.

«Тобто розвивати наступ фактично не лишилося кому», – сказав експерт.

За його словами, завдяки зусиллям «Хортиці» російські 74-та і 55-та бригади зазнали відчутних втрат в передових підрозділах, і вони не можуть проводити атаки та йти на штурми.

«Вони відводяться на поповнення і переформування. Все це змушує противника, конкретно генерала Мордвічова, командувача угруповання військ «Центр», яке просувається до Покровська, переусвідомити, а що ж робити далі», – поділився думкою експерт.

Кевлюк додав, що й ті підрозділи росіян, що лишилися на фронті, зазнали настільки великих втрат у техніці, що змушені долати по 15-20 км до лінії фронту пішки, на легковому чи навіть гужовому транспорті.

Посилити росіян біля Покровська могли б підрозділи, які вивільнилися після окупації Курахового та Великої Новосілки, але, за словами Кевлюка, такі переміщення військ на фронті вимагають часу.

Експерт зазначив, що станом на кінець березня окупантам лишилося близько 6 км до траси, що з’єднує Покровськ і Павлоград, тобто можна сказати, що ворог впритул підійшов до траси, що веде від Покровська і Мирнограда до Костянтинівки.

«Триває процес перегрупування окремих військових частин 51-ї армії і 8-ї армії, фактично у повному складі, на новий, Торецький напрямок, для того, щоб «розпочати» напрямок на Костянтинівку», – сказав Кевлюк і додав, що спостерігається прибуття туди 103-го полку 150-ї мотострілецької дивізії.

«Полк вже веде бойові дії там», – зазначив експерт.

Видання зазначило, що у 10 км від Торецька знаходиться Костянтинівка і на думку аналітиків, саме це місто стане ціллю РФ навесні-влітку цього року. «Це місто є «ключем» до «північного ланцюга фортець» на Донбасі – а саме міст Дружківка, Словʼянськ та Краматорськ – а також важливим логістичним вузлом для Сил оборони на Донбасі», – написало видання.

Росіяни пробиваються на Костянтинівку і з півдня – з району Воздвиженки на Покровському виступі та зі сходу – з району Часового Яру, звідки до міста ворогу лишилося близько 7 км.

«Решта дивізій туди підтягнуться… Противник відкриє новий оперативний напрямок, і буде намагатися прорватися на Костянтинівку, вздовж дороги Бахмут-Костянтинівка і в напрямку Торецьк-Костянтинівка», – припустив Кевлюк.

Він підкреслив, що активність ворога на інших напрямках – Покровському, Купʼянському, Лиманському, не повинна вводити в оману. Експерт пояснив, що досягти якогось вагомого тактичного результату, застосовуючи малі піхотні групи не вийде, «бо одним із принципів ведення наступального бою є масування сил і засобів».

«Якщо у вас є 10 тис. малих піхотних груп – ви отримуєте результат. Якщо ви з роти формуєте таких груп 10-15, по 2-3 особи в кожній, ви не будете мати результату», – пояснив експерт.

«Противник ресурсно не потягне дві наступальні операції. Він має обрати: або Покровськ, або Костянтинівка. На одному напрямку він буде наступати, а на іншому імітувати активність. Бо воювати у нього не сильно є чим», – констатував Кевлюк.

Поділитись