Росія повідомляє про запеклі бої на півдні України

Росія повідомляє про запеклі бої на півдні України

Росія повідомила про важкі бої на фронті на півдні України в п’ятницю, де блогери описали перші спостереження німецької та американської бронетехніки, сигналізуючи про те, що триває довгоочікуваний контрнаступ України.

Про це повідомляє Reuters.

Оскільки незалежні звіти з передової практично не надходили, а Київ мало що говорив, було неможливо оцінити, чи Україна пробиває захист Росії, намагаючись витіснити окупаційні сили.

«Ми можемо точно стверджувати, що цей наступ почався», – заявив президент Росії Володимир Путін у Сочі. «Українські війська не досягли своїх цілей на жодній ділянці».

Очікується, що в контрнаступі будуть задіяні тисячі українських військових, навчених і оснащених Заходом. Росія, у якої були місяці, щоб підготувати свої лінії оборони, каже, що вона відбила атаки з початку тижня. Київ заявив, що основні зусилля ще не розпочато.

Москва та провоєнні російські блогери повідомили про інтенсивні бої в п’ятницю на Запорізькому фронті поблизу міста Оріхів, приблизно в середині «сухопутного мосту», що з’єднує Росію з півостровом Крим, який вважається однією з найімовірніших цілей для України.

Бен Баррі, старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень з сухопутних військових дій, сказав, що повідомлення російських блогерів про танки Leopard німецького виробництва та американські бронемашини Bradley поблизу Токмака на південь від Оріхова, якщо вони підтвердяться, стануть першими доказами того, що Україна у бій почала використовувати озброєння західних військ.

Загалом Київ має 12 бригад загальною чисельністю 50-60 тис. чоловік, готових розгорнути контрнаступ. Дев’ять бригад були озброєні та навчені на Заході.

«У них є вибір, скільки вони наділять спочатку і скільки вони збережуть у резерві на випадок, якщо динаміка поля бою зміниться», — сказав Баррі, додавши, що початковим пріоритетом України буде спроба вивести росіян з рівноваги та отримати тактичну несподіванку через обман і маскування.

У російському Міноборони заявили: «Збройні сили України продовжили спроби вести наступальні дії на південному донецькому та запорізькому напрямках».

За його словами, її війська відбили дві українські атаки на південь від Оріхова та чотири поблизу Великої Новосілки на схід, де, за його словами, українські наступальні сили включали два батальйони військ за підтримки танків. Кілька батальйонів чисельністю до 1000 чоловік складають бригаду.

Київ майже нічого не сказав про південний фронт, де очікується, що він зробить свій головний поштовх до узбережжя. Заступник міністра оборони Ганна Маляр повідомила лише, що тривають бої за Велику Новосілку, а під Оріховим російські війська ведуть «активну оборону».

На сході Україна повідомила про завоювання території навколо Бахмута, який російські війська захопили минулого місяця після майже року найбільш смертоносних наземних боїв у Європі з часів Другої світової війни. Україна взагалі не пускає журналістів на свою сторону лінії фронту під час наступальних операцій.

Поділитись