Росія намагалася знищити американську систему Patriot в Україні

Росія намагалася знищити американську систему Patriot в Україні

Минулого тижня Росія намагалася знищити американську систему протиповітряної оборони Patriot в Україні за допомогою гіперзвукової ракети.
Про це повідомили CNN двоє американських чиновників.

Атака не вдалася, і натомість українські військові перехопили ракету за допомогою системи Patriot, повідомили офіційні особи, відзначивши перше відоме успішне використання Україною передової системи протиповітряної оборони лише через кілька тижнів після того, як вона прибула в країну.

Українські ППО випустили кілька ракет з «Пейтріота» під різними кутами, щоб перехопити російську ракету, демонструючи, як швидко вони навчилися використовувати потужну систему, сказав один чиновник.

Американські офіційні особи вважають, що росіяни вловили сигнали, які випромінює Patriot, що дозволило їм націлитися на систему за допомогою гіперзвукової ракети, відомої як Кінжал або Кіллджой.

Ракетна система Patriot має потужний радар для виявлення наближених цілей на великій відстані, що робить її потужною платформою ППО, здатною перехоплювати балістичні ракети тощо. Але радіолокаційне випромінювання, необхідне для виявлення загроз на відстані, також дає змогу противнику виявити батарею Patriot і визначити її місцезнаходження. І на відміну від деяких засобів протиповітряної оборони меншої дальності, наданих Україні, які є мобільними та важчими для націлювання, велика батарея Patriot є стаціонарною системою, що дає змогу росіянам з часом зосередитися на місці.

За словами офіційних осіб, є способи певною мірою замаскувати ці сигнали, але російські військові, очевидно, змогли з’ясувати приблизне місцезнаходження «Патріота», дислокованого за межами Києва. Перехоплення відбулося там у ніч на 4 травня, повідомив минулих вихідних командувач ВПС України Микола Олещук.

Речник Кремля Дмитро Пєсков раніше заявив, що Патріоти «безумовно» будуть законною ціллю для російських військ.

Раніше цього тижня генерал Патрік Райдер підтвердив, що українці використовували систему Patriot для перехоплення «Кінжал», який може досягати гіперзвукової швидкості.

Україна отримала щонайменше дві системи Patriot, одну від Сполучених Штатів і одну від Німеччини, щоб посилити свою протиповітряну оборону, яка раніше не могла перехопити більш сучасні російські ракети, такі як «Кінжал».

Коли США вперше оголосили, що надішлють ракетні системи Patriot в Україну, термін доставки складав кілька місяців, враховуючи складність системи та необхідність навчити десятки українських військовослужбовців, як працювати з батареєю, яка складається з кількох компонентів. Але українці вже добре навчилися використовувати системи протиповітряної оборони, що дозволило США скоротити стандартну програму підготовки приблизно в один рік до кількох місяців.

Остаточна перевірка систем Patriot відбулася в середині квітня, коли інструктори США, Німеччини та Голландії приєдналися до українських військовослужбовців для останньої перевірки систем перед тим, як невдовзі вони були відправлені в Україну.

Поділитись