РНБО візьме на облік користувачів заборонених в Україні російських ресурсів

РНБО візьме на облік користувачів заборонених в Україні російських ресурсів

Користувачі російських інтернет-ресурсів, заборонених в Україні, будуть стояти на обліку, заявив в п’ятницю, 25 вересня, секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данилов в ході презентації Глобального центру взаємодії в кіберпросторі.

«Я хотів би звернути увагу на користувачів тих ресурсів, які заборонені. Це повинна бути їх відповідальність, навіщо вони це роблять і для чого. Справа в тому, що зараз та система (з кіберзахисту), яка починає працювати, про всіх цих користувачів матимемо розуміння, вони будуть все на обліку перебувати і якщо вони далі будуть поширювати російський контент на Україні, то вони будуть мати певні проблеми безпосередньо з нашої поліцією і нашими силовими структурами», – наводить його слова видання Гордон.

Данилов додав, що найближчим часом в Україні буде вирішене питання про припинення роботи програми «Вконтакте».

«Ми сьогодні займаємося цим питанням, експерти розуміють, про що йде мова, вони (розробники програми) pмінюють дуже швидко проксі і ми не встигаємо за ними. На Україні є інституції, які за це відповідають. Зараз це знаходиться в роботі, і ми вважаємо, що найближчим часом за допомогою наших іноземних партнерів це питання буде вирішене », – сказав він.

Про те, що РНБО збирається заблокувати мобільний додаток «Вконтакте», стало відомо 22 вересня. За словами заступника секретаря Радбезу України Сергія Демедюк, активізація роботи російських соціальних мереж напередодні місцевих виборів в країні «може становити загрозу» національної безпеки. Він також заявляв, що соцмережа використовується російськими спецслужбами для збору даних про українців, повідомляє агентство.

14 травня президент України Володимир Зеленський продовжив на три роки санкції проти російських соцмереж, введені в травні 2017 року, а також ввів обмеження щодо вишів і музеїв Росії.

Обмеження торкнулися соціальні мережі «ВКонтакте», «Однокласники», компанії і сервіси «Яндекс», Mail.ru, «1С», «Парус», ABBYY, а також антивірусні програми «Лабораторії Касперського» і «Доктор Веб». Українським провайдерам заборонено надавати доступ громадянам країни до цих ресурсів.

За даними опитувань, кожен другий опитаний українець (50%) назвав тоді блокування ресурсів помилкою, 36% респондентів заявили, що ця заборона є необхідним кроком для захисту держави.

Поділитись