Рада Безпеки не прийняла запропонований Росією проект резолюції про доставку гуманітарної допомоги в Сирію через один пропускний пункт на кордоні з Туреччиною.
“Проти резолюції проголосували сім країн, чотири підтримали документ, ще чотири утрималися. Таким чином, документ не прийнятий”, – сказав постпред Німеччини при ООН Крістоф Хойсген в якості голови Ради Безпеки в липні.
Як стало відомо, за запропонований РФ текст проголосували Росія, Китай, В’єтнам і Південна Африка. Утрималися Індонезія, Нігер, Сент-Вінсент і Гренадіни і Туніс. Проти проголосували Великобританія, США, Франція, Бельгія, Німеччина, Домініканська Республіка та Естонія.
Голосування проходило в письмовому режимі через обмеження, введених в штаб-квартирі ООН для боротьби з поширенням коронавірусу. Російська пропозиція полягала в продовженні механізму доставки гуманітарної допомоги в постраждалі райони Сирії на півроку, обмежуючи при цьому кількість діючих пропускних пунктів одним – КПП “Баб-ель-Хава” (на кордоні з Туреччиною).
7 липня Росія і Китай наклали вето на проект резолюції Німеччини і Бельгії, в якому пропонувалося залишити відкритими для ООН два пропускні пункти.
«За» продовження проекту висловилися 13 країн, а КНР з Росією проголосували проти проекту, пише «Інтерфакс».
«Резолюція не прийнята через заперечення двох постійних членів РБ ООН», — наводять ЗМІ слова постпреда Німеччини Крістофа Хойсгена.
Два дня на досягнення компромісу
Дія механізму закінчується 11 липня, таким чином, у Ради залишається 48 годин, щоб виробити компромісний варіант його продовження.
У вівторок постпред РФ при ООН Василь Небензя заявив, що Москва вважає за необхідне поступово згортати транскордонний механізм допомоги Сирії, так як ситуація в арабській республіці за шість років його дії змінилася. Тепер більше районів країни знаходиться під контролем Дамаска, отже, допомога туди може доставлятися по домовленості з сирійським урядом.
Рішення про початок транскордонних гуманітарних операцій в Сирії РБ ООН прийняв у липні 2014 року. У січні цього року він продовжив термін дії відповідної резолюції на півроку, але число пунктів пропуску скоротилося з чотирьох до двох, розташованих на кордоні з Туреччиною. У липні Німеччина і Бельгія запропонували продовжити роботу двох пунктів на рік з можливістю відкриття ще одного КПП, проте цей варіант не влаштував Росію і Китай.