Путін загрожує концепції свободи – Енес Кантер

Путін загрожує концепції свободи – Енес Кантер

Кілька місяців тому «Зеркало» розповідало історію Енеса Кантера. Турецький баскетболіст, обраний на драфті 2011 року під третім номером і який відіграв 11 років у НБА, отримав американський паспорт і взяв нове прізвище Фрідом.

Це слово перекладається з англійської як «свобода» та має велике значення для спортсмена. Сьогодні він не може повернутися додому — турецька влада позбавила його громадянства. 2022-го Енес, який активно критикує авторитарні режими, був навіть номінований на Нобелівську премію миру. В інтерв’ю 30-річний Фрідом поміркував про ситуацію в Білорусі, мужність Левченка, голос спортсменів, демократію, віру в майбутнє покоління і свою місію у боротьбі за права людей.

Путін, собачка, Левченко

— Яким є ваше ставлення до війни в Україні та ролі Білорусі в російському вторгненні?

— Путін загрожує не просто окремій країні чи мільйонам чоловіків, жінок, дітей, які постраждають. Він загрожує самій концепції свободи. Якщо Путін досягне успіху в Україні, то дасть можливість копіювати себе незліченним диктаторам та авторитарним наслідувачам. Світ має діяти негайно. Вирішується майбутнє Європи та всього світу. Усі санкції проти Росії тепер треба поширити і на режим Лукашенка. Він втягнув Білорусь у війну, яку народ не сприймає.

— Що ви знаєте про ситуацію у Білорусі?

— Я можу це назвати черговою диктатурою. У Лукашенка одна мета – зробити Путіна щасливим. Самопроголошений білоруський диктатор — кімнатний песик Путіна. У вашій країні немає свободи слова, немає свободи протесту, а у в’язницях страждають сотні політв’язнів.

Поділитись