Путін пообіцяв не вбивати Зеленського, – Нафталі Беннет

Путін пообіцяв не вбивати Зеленського, – Нафталі Беннет

Колишній прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет, який на початку 2022 року виступив у ролі посередника між керівництвом Росії та України, поділився спогадами про контакти з обома сторонами.

У опублікованому інтерв’ю з журналістом Ханохом Даумом він серед іншого заявив, що російський лідер путін запевнив його на початку війни, що українському президенту Володимиру Зеленському фізична розправа не загрожує.

Це перше інтерв’ю Беннета з моменту його звільнення з політики влітку 2022 року. Під час майже п’ятигодинної бесіди, уривок якої вийшов в ефірі 12-го каналу ізраїльського телебачення, а повний запис розміщено на каналі екс-прем’єра у YouTube, він торкнувся теми України. Згадуючи про свою поїздку 5 березня 2022 року до Москви, де в Кремлі відбулася зустріч з Путіним, Беннет стверджував, що вони обговорювали тоді і долю Зеленського.

“Я знав, що Зеленський під загрозою. Він переховувався в якомусь бункері, про який ніхто не знав. Але в якийсь момент, через три-чотири години з початку зустрічі, я питаю: “Скажіть мені, ви не збираєтесь його убити?” Він: “Я не вбиватиму Зеленського”. І тоді я йому сказав: “Я хочу пояснити, ви даєте мені слово, що не вб’єте Зеленського”. Він відповів: “Я не уб’ю Зеленського”, – навів Беннет свою версію змісту розмови з путіним.

Після зустрічі у Кремлі, продовжив екс-прем’єр, дорогою до аеропорту він зателефонував Зеленському і запевнив того, що йому нічого не загрожує. Відразу після цього, зауважив Беннет, український президент “повернувся до свого офісу та записав відео зі свого кабінету”, в якому заявив, що нічого не боїться.

“Зеленський теж пішов на дуже велику поступку тієї суботи. Зеленський відмовився від вступу до НАТО. Це були величезні поступки з обох сторін”, – вважає екс-прем’єр.

Беннет також зазначив, що звернутися до російського керівництва після початку спецоперації його просив український президент, з його боку це було “прохання про допомогу”.

“Зеленський зателефонував мені і попросив мене зв’язатися з путіним. У мене все запротоколовано. Йому було дуже непросто. Не забувайте, на той момент він був упевнений, що його збираються знищити”, – сказав колишній голова уряду.

При цьому він додав, що “повністю координував усі свої дії” з лідерами США, Великобританії, Німеччини та Франції.

Поділитись