Путін назвав умови Кремля щодо припинення вогню в Україні

Путін назвав умови Кремля щодо припинення вогню в Україні

Путін назвав умови Кремля щодо припинення вогню в Україні та початку переговорів.

1. Виведення українських військ з території Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

Каже, за таких умов Москва «готова до переговорів хоч завтра» та «готова гарантувати безпечне відведення» українських військ з Донбасу.

2. Зобов’язання не вступати до НАТО.

Він додав, що пропонує «не заморожування конфлікту, а його припинення».

Путін назвав умови для мирного врегулювання з Україною.

Це «демілітаризація та денацифікація», а також збереження без’ядерного статусу. І зняття антиросійських санкцій, що має бути підтверджено міжнародними договорами.

«Ми закликаємо до того, щоб перевернути трагічну сторінку історії та поступово відновлювати відносини з Україною та Європою», – заявив Путін.

«Якщо Київ та Захід відмовляться від нової мирної пропозиції, далі умови будуть іншими», – додав він.

Раніше він заявив, що Росія готова до припинення вогню та початку переговорів, якщо Україна виведе війська з «нових регіонів РФ» і відмовиться від вступу до НАТО.

Путін заявив, що на початку березня 2022 року допускав «збереження суверенітету України» над Херсонською та Запорізькою областями.

За його словами, про це він сказав прем’єру Ізраїлю Нафталі Бенету, який прибув до Москви і запитав, навіщо захоплювати південь України, якщо Кремль декларує мету вторгнення «захист народу Донбасу».

Путін йому відповів, що так задумав Генштаб, щоб обійти зміцнення ЗСУ на сході та прорватися до Маріуполя.

Тоді Бенет спитав, що буде з цими регіонами після війни. І Путін відповів, що Росія готова повернути їх Україні, але натомість хоче отримати юридично оформлене право сухопутного доступу через ці регіони до Криму.

Але таке рішення, за словами Путіна, мало бути прийняте не ним одноосібно, а після «консультацій» з рештою влади РФ, росіян і мешканців самих захоплених регіонів.

У результаті, каже, провели «референдуми» і вчинили так, як вирішили люди.

А тоді у березні Бенет привіз план Путіна до Києва, але там його відкинули, а прем’єра Ізраїлю звинуватили у «проросійськості».

Тепер Путін стверджує, що «становище справ докорінно змінилося» і Росія не має наміру відводити війська з територій цих південних областей України і сама вимагає від Києва вивести з них війська.

Отже, Путін озвучив офіційні пропозиції Кремля щодо припинення війни з Україною.

Умови можна поділити на дві групи.

Перша стосується зупинки вогню та початку переговорів. Для того, щоб процес розпочався, Путін вимагає, щоб Україна вивела війська з території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, про анексію яких РФ заявила у 2022 році.

Друга вимога – відмова України від вступу до НАТО.

Наступні озвучені Путіним умови стосуються вже самого процесу переговорів (якщо вони розпочнуться). Вони такі:

1. Нейтральний, позаблоковий, без’ядерний статус України, її «демілітаризація та денацифікація».

У контексті останньої Путін згадав забезпечення прав російськомовних українців.

2. Угоди щодо мирного врегулювання повинні припускати скасування санкцій проти Росії (тобто, у них має брати участь і Захід).

3. РФ готова до переговорів з усіма країнами – включаючи Європу, яку Путін закликав налагоджувати відносини. Він додав, що «йдеться не про заморожування конфлікту, а про повне його припинення». Мабуть, у тому числі із Заходом.

4. Путін заявив, що «нові кордони РФ» (з Кримом, Донбасом, Запоріжжям та Херсоном) мають бути зафіксовані міжнародними договорами. Тобто – стати «міжнародно визнаними».

5. Путін сказав, що Росія «робить ще одну реальну мирну пропозицію, але якщо Захід та Київ відмовляться, то відповідальність за кровопролиття буде на них». Також Путін сказав, що якщо ці умови Україна та Захід не ухвалять, то подальші умови будуть вже іншими, то «ситуація на полі бою змінюється не на користь України».

Після виступу Путіна глава МЗС Лавров повідомив, що ця пропозиція буде офіційно передана в інші країни через послів.

Путін також сказав, що на попередніх переговорах у березні 2022 року був готовий вивести війська з Херсонської та Запорізької областей – в обмін на сухопутний доступ до Криму українською територією. Але Україна, за його версією, цю пропозицію відкинула. Тепер Москва вимагає ці сфери собі. Ймовірно, Путін це згадав у контексті своєї фрази «якщо не погодьтеся на нинішні умови, нові умови будуть іншими», проводячи лінію, щоби чим довше тягнути з переговорами, тим гіршими будуть умови для України.

Зазначимо, що свою пропозицію Путін висловив за день до відкриття саміту щодо української «формули миру» у Швейцарії.

Мабуть, Кремль таким чином хоче зробити так, щоб саме ці заяви стали головною темою зустрічі – а не формула світу Зеленського.

До речі, серед умов Путіна не було умови звільнення Зеленського з посади президента України, про що останнім часом багато йшлося у зв’язку із заявами Кремля про «нелегітимність» президента України після 20 травня.

Поділитись