Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що погіршення відносин з Україною не пов’язане з анексією Криму.
Про це він повідомив в ефірі програми «Москва. Кремль. Путін».
«Ця піна рано чи пізно спаде», – заявив президент з приводу недружніх відносин двох країн.
Путін також нагадав, що спочатку в Україні відбувся державний переворот і влада була захоплена – в кінці 2013 – початку 2014 років.
«C цього моменту наші погляди і шляхи з керівництвом України стали діаметрально протилежними, і ми з ними розійшлися», – зазначив президент РФ. І лише після цього, додав він, кримчани вирішили увійти до складу Росії.
У червні Путін також заявив, що в 2014 році Росія «не купувала» Крим. «Народ, який проживає в Криму, прийняв рішення возз’єднатися з Росією», – сказав він. Крім того, політик підкреслив, що хотів би нагадати «всім зацікавленим спостерігачам», що кримський референдум був «вищим ступенем прояву демократії».
«Якщо це так, то з цим потрібно просто погодитися і ставитися до цього рішення людей з повагою», – вважає Володимир Путін. «Тертя» у влади РФ є тільки з правлячої українською верхівкою.
«Ми ж не посварилися з Україною, у нас розійшлися погляди з тими, хто сьогодні знаходиться при владі в Україні», – сказав президент РФ, додавши, що «український народ як був нашим братнім народом, так ним і залишиться на століття».
У березні 2018 року Володимира Путін заявив, що Крим “ні за яких обставин” не повернеться до складу України. «Ви що, з глузду з’їхали, чи що?!» – запитав Путін у відповідь на запитання журналіста про «обставини можливого повернення» півострова.
Незадовго до цього Путін заявив, що Росію «хтось свідомо підвів до межі» приєднання Криму.
«Мені іноді здається, і думаю, що під цим є певні підстави, що хтось свідомо підвів нас до такої межі, опинившись на якій ми повинні були діяти так, як ми діяли. Мало, звичайно, хто очікував, що ми будемо діяти так швидко, так рішуче, якщо не сказати зухвало», – говорив він.
У грудні 2019 року міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Москва готова до поліпшення відносин з Києвом, якщо українська сторона проявить ініціативу і зацікавленість.
В кінці листопада Зеленський назвав російсько-українські відносини “як дуже непрості”.