Пушилін назвав ключові аспекти для припинення конфлікту на Донбасі

Пушилін назвав ключові аспекти для припинення конфлікту на Донбасі

Глава самопроголошеної Донецької Народної Республіки (ДНР) Денис Пушилін 20 січня, заявив, що ключовими аспектами для досягнення миру на Донбасі є надання регіону особливого статусу і проведення конституційної реформи в Україні.


Тільки після цього можна говорити про проведення місцевих виборів, на чому наполягає українська сторона, на догоду своїм інтересам забуваючи про вищевказаних деталях політичної частини Мінських угод, вважає він.

«Хоча саме ці, незручні для Києва, питання і є ключовими, оскільки дозволяють врегулювати саме ті аспекти, через які в Донбасі виник конфлікт», – цитує його «РІА Новини».

Пушилін висловив упевненість в тому, що Київ не зацікавлений у прозорому процесі мирних переговорів. На підтвердження цього глава ДНР нагадав, що українська сторона до сих пір офіційно не підтвердила свою прихильність мінським угодами. При цьому процес політичного врегулювання, який закріплений в них, вимагає суворої послідовності виконання пунктів і загальних зусиль, так як є багатоетапним механізмом.

«У таких умовах говорити про місцеві вибори абсолютно передчасно: потрібно для початку визначитися, чи є в цілому у мінського процесу майбутнє», – сказав політик.

Раніше в цей же день Пушилін Денис Володимирович заявив, що ДНР готова до проведення повторного референдуму про самовизначення. Як стало відомо, глава МЗС самопроголошеної республіки ДНР Наталія Никонорова звернулася до членів Радбезу ООН з пропозицією провести міжнародно визнаний референдум, щоб дізнатися бажання народу Донбасу.

Глава ДНР в свою чергу підкреслив, що влада республіки готові сприяти будь-яким міжнародним спостерігачам на такому референдумі. Крім того, за його словами, важливо звернути увагу світової громадськості на прихильність Донбасу до поважати норми і принципи міжнародного права.

Після державного перевороту в Україні в 2014 році на Донбасі почався збройний конфлікт. Тоді жителі регіону відмовилися визнавати нову владу, а Київ почав проти них військову операцію. У квітні того ж року російські найманці і функціонери на Донбасі пі автоматів провели так званий референдум про самовизначення, після якого оголосили про створення Донецької і Луганської народних республік (ДНР і ЛНР).

Конфлікт триває досі. За останніми даними ООН, його жертвами стали близько 13 тис. чоловік.

Поділитись