Протасевич розповів про пастку, в яку потрапила опозиція Білорусі після виборів

Протасевич розповів про пастку, в яку потрапила опозиція Білорусі після виборів

Співзасновник визнаного в Білорусі екстремістським телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич в інтерв’ю українському виданню розповів правду про вкидання в ЗМІ про нібито низьку підтримку президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка на президентських виборах в 2020 році.

Журналістка зауважила, що знаменита фраза про 3% голосів, відданих за чинного лідера нації, виглядала заздалегідь спланованою кампанією і провокацією, щоб змусити людей вийти на вулиці. Причому ці дані не були нічим підтверджені. За словами активіста, вона з’явилася спонтанно.

“Медіа публікували опитування, і в переважній більшості на різних платформах серед тих, хто проголосував була одна і та ж оцінка. Саме це послужило, так чи інакше, пасткою, в яку потрапила опозиційна преса і телеграм-канали”, – заявив Протасевич.

Він зазначив, що переважна більшість протестувальників перебували в Мінську, а на периферії і в областях обстановка практично не змінилася. Опозиційні канали та ЗМІ судили про підтримку Олександра Лукашенка лише по ситуації в столиці Республіки, між тим це лише п’ята частина населення країни, підкреслив Протасевич.

Крім того, він назвав фейком всю історію з “російськими спецпризначенцями” в Білорусі. Він зізнався, що з самого початку не збирався публікувати цей вкид на своєму ресурсі, але його колега – ще один засновник Nexta Степан Путіло наполіг на цьому.

“Ми дуже довго сперечалися. Потім було спростування, але воно проскочило так, що цього ніхто не помітив”, – поскаржився опозиціонер.

Нагадаємо, 23 травня цього року Романа Протасевича і його подругу, громадянку Росії Софію Сапегу, затримали в аеропорту Мінська після екстреної посадки літака авіакомпанії Ryanair через повідомлення про бомбу на борту. У його відношенні порушено кримінальну справу за цілою низкою статей, включаючи “Організацію масових заворушень”. Зараз молоді люди знаходяться під домашнім арештом.

Раніше в суботу, 28 серпня, стало відомо, що представники міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), які ведуть розслідування інциденту з посадкою Ryanair, відмовилися спілкуватися з Протасевичем в ході свого візиту до Білорусі. Про це повідомив директор Департаменту з авіації Міністерства транспорту і комунікацій республіки Білорусь Артем Сікорський.

Поділитись