Президентом Франції може стати ультраправий журналіст Ерік Земмур

Французькі ЗМІ опублікували результати опитування громадської думки — результати вразили як багатьох французів, так і тих, хто стежить за політичним життям П’ятої Республіки: журналіст, син євреїв-іммігрантів з Алжиру Ерік Земмур обходить за популярністю лідера ультраправих Марін Ле Пен.

За даними опитування, якби вибори президента Франції проводилися зараз, за ​​Земмур голоси віддали б 17-18% виборців, тоді як Ле Пен набрала всього лише 16%. Таким чином, Земмур вийшов би до другого туру виборів і склав серйозну конкуренцію нинішньому главі держави Еммануелю Макрона.

Зрозуміло, що за решту півроку (президентські вибори пройдуть у Франції 10 квітня 2022 роки) може багато змінитися, але факт залишається фактом: популярність Земмур зростає, причому досить швидко — ще влітку проголосувати за нього були готові лише 5% французів.

— Ми ніколи не бачили такого стрімкого злету за такий короткий час, — прокоментував результати останнього опитування керуючий директор агентства Harris Interactive Жан-Даніель Леві.

Чим же журналіст так привернув увагу громадян республіки? Перш за все, своїми різкими заявами на адресу іммігрантів, за які він вже став фігурантом кримінальної справи про підбурюванні до екстремізму. Зокрема, за свої слова, сказані ним на телеканалі Canal +:

— Більшість торговців людьми — чорношкірі та араби.

Зрозуміло, що в мегатолерантному європейському суспільству вимовляти такого вголос не можна. Але, як виявилося, електорату подобається.

Крім того, в своїй книзі «Французька меланхолія» Земмур прямо заявив, що масова імміграція призведе до смерті французької мови.

Рік тому проти журналіста і політика було порушено ще одну кримінальну справу, на цей раз про підбурюванні до ненависті, після того як він назвав іммігрантів «злодіями, вбивцями і насильниками, які вимагають негайної депортації».

Крім різких виступів проти представників ісламу, які за його словами буквально колонізують Францію, Земмур відомий своїми сексистськими настроями, критикою ліберальних цінностей і євроскептичні зауваженнями.

До речі, Земмур, забуваючи про те, що є журналістом і постійним гостем численних ток-шоу, часто і з задоволенням обрушується на пресу, називаючи її не більше ніж інструментом пропаганди.

Так чи інакше, але, схоже, що навесні наступного року світ стане свідком боротьби за президентське крісло у Франції ультраправого Земмур і ультраправої Ле Пен.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , , ,