Президент США Байден показав негативне ставлення до свого українського колеги Зеленського

Президент США Джо Байден показав негативне ставлення до свого українського колеги Володимира Зеленського під час телефонної розмови, що відбулася 2 січня.

Про це заявив заступник головного редактора українського видання «Страна.ua» Максим Мінін. Такого висновку журналіст дійшов через те, що Байден обрав незручний для Зеленського час розмови.

Журналіст нагадав, що телефонний дзвінок пролунав у Києві близько одинадцятої вечора в неділю, тоді як у Вашингтоні було приблизно чотири години дня.

«Навряд чи адміністрація Байдена була не в курсі, що надворі неділя. Дзвонити іншому президентові майже вночі вихідного дня — це показує ставлення до Зеленського з боку Білого дому», — висловив думку заступник головного редактора видання.

Він уточнив: розмова Байдена з російським колегою Володимиром Путіним, яка відбулася в ніч проти п’ятниці, 31 грудня, — це «інша ситуація». На той раз пропозиція про телефонний дзвінок надійшла з Москви, а зараз ініціатором був саме Білий дім, пояснив журналіст.

«Якщо продовжити ув’язування з бесідою Путіна і Байдена, то Зеленському зателефонували лише через два дні після їхньої розмови. Тобто принцип «нічого про Україну без України» начебто й дотрималися. Але якось не дуже поспішно», — підсумував Мінін.

2 січня президент США та український лідер під час телефонної розмови обговорили заходи підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. Під час бесіди господар Білого дому висловив прихильність до принципу «нічого про тебе без тебе» щодо Києва, а також заявив про підтримку Вашингтоном суверенітету та територіальної цілісності країни.

Крім того, американський лідер зазначив, що Сполучені Штати, їхні союзники та партнери дадуть рішучу відповідь у разі загострення ситуації на кордоні України.

31 грудня Зеленський зазначив, що розраховує під час бесіди з Байденом скоординувати спільні кроки «заради миру в Україні та безпеки в Європі».

Пізно ввечері 30 грудня відбулися телефонні переговори президента Росії Володимира Путіна та Байдена, вони тривали 50 хвилин. Діалог передував очній зустрічі двох лідерів, як заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Як розповів помічник російського лідера Юрій Ушаков, Путін зробив кілька заходів, щоб донести до американського колеги думку про те, що Росія добиватиметься гарантій безпеки, так само як це робила б будь-яка інша країна, зокрема США.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,