Повернення заручників на мирну територію об’єднало людей, – Марина Ставнійчук

Повернення заручників на мирну територію об’єднало людей, – Марина Ставнійчук

Учарашній обмін ув’язнених між бойовиками Донбасу та українською стороною завершився, протривавши понад 2,5 години. Україна отримала 74 заручника, які знаходились в полоні на окупованій частині Донбасу. При цьому Україна передала в окупований Луганськ 75 людей, у Донецьк – 207. Частина людей, які приїхали на обмін, відмовилися повертатися на підконтрольні бойовикам території Луганської і Донецької областей. Їх близько 10-15 осіб. Активісти і рідні радісно зустрічали звільнених. Експерт Європейської комісії за демократію через право Марина Ставнійчук висловила свою думку з цього приводу на персональній сторінці ФБ.

Коли емоції щодо обміну трохи стихли…. Варто звернути увагу на декілька моментів. 
Головне. Без перебільшення уся країна рада поверненню на мирну територію наших заручників . Це об’єднало людей! І це суперважливо. 
Країна мріє про мир і здатна об’єднуватися. 
Друге. Обмін відбувся після більш як річного періоду, упродовж якого ці обміни офійно не відбувалися. 
Третє. Обмін відбувся Однак і не з ініціативи , і не завдяки українській владі. Обмін відбувся непропорційно. І точно не усі на усіх. Більш того, обмін відбувся українців на українців. Жодного російського військового публічно не обміняли, що підтверджувало б факти присутності країни – агресора. Отже, українська влада знову і знову плететься у хвості подій, немає ні стратегії, ні тактики. 
Четверте. Піар українського керівництва на цій події також не сприймається суспільством. Помітили, усі дякували Богові, а не тим, хто піарився , і тим, хто ініціював цей важливий акт. 
У нашої влади є шанс хоча б трохи підтримати у цій ситуаціі власні штанці , надаючи реальну допомогу тим, хто повернувся з полону. Правову, матеріальну, медичну, соціальну. Але я далека від думки , що так станеться . 
П‘яте, не менш важливе. З цієї події мають бути винесені уроки. Робота щодо врегулювання ситуаціі і обміну заручниками ,насамперед, має бути реально продовжена. Реально! 
Р.S. Голова для того, щоб думати! А не для того , щоб шапку носити і підкидати догори , як це учора робила Ірина Геращенко.

 

Марина Ставнійчук

Поділитись