Постать генерала Залужного викликає ревнощі в президентському Офісі – Der Spiegel

Постать генерала Залужного викликає ревнощі в президентському Офісі – Der Spiegel

Страх Зеленського перед українським Ейзенхауером — Der Spiegel про напругу між президентом та Головнокомандувачем української армії Залужним.

Авторитетне німецьке видання зазначає надзвичайно високу популярність українського генерала, та задається питанням: чи має Залужний політичні амбіції?

«В очах громадськості напруга почалася на початку листопада після того, як Залужний опублікував детальний аналіз проблем на фронті в британському The Economist. Його тон відрізнявся від оптимізму, який висловлювала команда Зеленського. Не дивно, що напруга виникає, коли військові успіхи не досягнуті. Але стосунки між Зеленським і Залужним, очевидно, вже не лише військові. Це вже про політику», — йдеться в матеріалі.

Наприкінці листопада критика на адресу Залужного стала гучнішою, і цього разу вона прозвучала як з боку президентської фракції в Раді так і з Офісу президента.

Розкритикували Залужного голова фракції «Слуга народа» у Верховній Раді Давид Арахамія, заступник керівника ОП Ігор Жовква та депутатка Мар’яна Безугла, яка закликала Залужного піти у відставку.

«Багато хто був шокований. Критика Залужного досі була табу, генерал надзвичайно популярний, його іменем назвали навіть вулиці. Залужний — майже міфічна постать. Його мало хто знає особисто, але про нього говорять усі, він символізує Збройні сили. І саме ця популярність, мабуть, викликає ревнощі в президентському Офісі. Залужного звинувачують у політичних амбіціях. Багато хто бачить в ньому українського Ейзенхауера. (Популярний американський генерал Дуайт Д. Ейзенхауер пішов у політику і став президентом після закінчення Другої світової війни). Особливо опоненти Зеленського, зацікавлені в тому, щоб протистояти президенту підтримкою генерала, бо він єдиний, хто має потенціал перемогти Зеленського на виборах», — цитує Der Spiegel політолога Володимира Фесенко.

«Чи є у самого Залужного політичні амбіції, абсолютно незрозуміло — поки що він їх не демонстрував. Залужний міг би миттєво розвіяти чутки, просто публічно заявивши про відсутність у нього президентських амбіцій. Але такої заяви від нього наразі немає. Чому немає? Ось у чому питання», — зазначив його попередник на посаді Віктор Муженко.

Der Spiegel підсумовує матеріал висновком політолога Володимира Фесенко:

»Саме тому у відносинах між Зеленським і Залужним виник дивний глухий кут. З одного боку, Залужний підпорядкований Зеленському, формально президент може його звільнити, коли захоче. З іншого боку, Зеленський знає, що якщо він це зробить, то тим самим штовхне Залужного саме туди, куди йому не потрібно, а саме в політику».

Поділитись