Подоляк повідомив про рух до компромісу у переговорах Москви та Києва

Україна та Росія рухаються до компромісу у переговорах, заявив радник голови офісу українського президента Михайло Подоляк.

Учасник переговорного процесу також зазначив, що є десятки пропозицій щодо припинення вогню, пише газета «Комерсант». Окрім того, обговорюються питання компенсації Києву.

У нас є всі пропозиції, які так чи інакше захищають ці інтереси, виводять Україну з-під удару з точки зору того, щоб не повторилися подібні ситуації, виводять Україну в якісь компенсаторні історії в правильному сенсі, — сказав він.

Подоляк підкреслив, що Росія вже «набагато адекватніше» дивиться на конфлікт. Але, за його словами, потрібно ще деякий час, щоб керівництво РФ «загалом на 100% розуміло ту ситуацію, в яку потрапила саме Росія, а не Україна».

Він також повідомив, що поки що сторони обговорюють різні плани, в яких, зокрема, розглядаються припинення вогню та виведення військ. За словами помічника президента, таких пропозицій «там десяток» і вони стануть головним порядком денним майбутніх переговорів.

Зараз це все перебуває в умовних робочих групах, у юридичних форматах обговорюється, як можуть виглядати підсумкові документи, адже треба буде їх потім парафувати, підписувати і таке інше. Як тільки будуть напрацьовані взаємні зустрічні юридичні формати, буде призначено зустріч — четвертий раунд переговорів, — пояснив Подоляк.

При цьому він не виключив, що вони можуть розпочатися вже «завтра-післязавтра».

Радник не став згадувати про конкретні домовленості, оскільки делегації умовилися не розкривати зміст переговорів доти, доки не будуть узгоджені всі ключові позиції. Однак він зазначив, що до договору, який буде «багатокомпонентним», будуть включені насамперед пункти про припинення військових дій та «процедура за тимчасовими параметрами виходу російських військ із території України».

І тут повертаємось до ключового моменту, навколо якого все й будується, — гарантії безпеки Україні, щоби подібні ситуації не повторювалися, — розповів він.

Також, за словами Подоляка, Україна очікує відшкодування збитків із чіткою вказівкою компенсаторних механізмів: «за рахунок чого і за рахунок якого бюджету все це відновлюватиметься».

Раніше стало відомо, що Ізраїль організує переговори Москви та Києва, але тільки в тому випадку, якщо вони спочатку не будуть приречені на провал. Умова Єрусалиму пояснюється лише тим, що невдалі переговори лише погіршують ситуацію.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,