Під час карантину до підприємців телефонують з банків з вимогою сплатити податки

Під час карантину до підприємців телефонують з банків з вимогою сплатити податки

Останніми днями почастішили дзвінки з банків до клієнтів з вимогою внести платню по кредитах. Найактивнішим є “Укрсиббанк”, який прийняв рішення, що жодних кредитних канікул в умовах карантину та гострої кризи не буде. Також банк відмовляється йти на жодні поступки, а платити мають усі клієнти.

Більше того, з “Укрсиббанку” починають погрожувати клієнтам та залякувати їх. Усі данні боржників з банку передали колекторам та спеціальному відділу банку з простроченої заборгованності. Щодня до клієнтів надходять по 5-7 дзвінків з “Укрсиббанку”.

“”Укрсиббанк” тероризує клієнтів. Вчора телефонували кілька разів, сьогодні разів 5. Ось їх номер: +380443211345. Вимагають погасити заборгованність. Заявили, що “немає закону, який відстрочує суму платежу, чи звільняє від сплати. Шукайте де хочете, це Ваші проблеми, позичайте в знайомих, аби до кінця тижня був внесений платіж”, – повідомив на своїй сторінці у ФБ підприємець та головний редактор видання Володимир Малінін.

Досить оригінально поводяться працівники державного “Приватбанку”. Там обзвонюють підприємців з вимогою сплатити онлайн податок за 1 квартал 2020 року. Чому банк перебрав на себе функції фіскальних органів, не відомо. Однак, в Україні такі речі є абсолютно нормальними.

“Телефонували сьогодні з “Приватбанку”. Ні, кредитів в мене жодних там немає, але вирішили нагадати, що узв’язку з тим, що в “мене несплачений податок та неподана декларація за 1 квартал 2020 року, від цього  страждає бюджет країни”. Працівниця “Приватбанку” нагадала, що від сплати мене ніхто не звільняв, а платити я можу онлайн через додаток “Приват 24″ і навіть можуть пояснити як це зробити. Владо, це і є Ваші податкові канікули та турбота про людей? Приватбанк – це державний банк, нагадаю. В людей, на жаль, немає  жодної міцної подушки, аби пережити оцей карантин, в людей немає зараз доходів”, – заявив Володимир.

Хочу нагадати, що телефонують в той момент, коли усі економічні відносини в державі зупинені, бізнесу наказали не працювати, але жодних компенсацій надано не було (в усіх цивілізованих країнах громадянам виплачують компенсації за вимушений карантин), а всю країну відправили на карантин. Приміром, у Хорватії, Польщі та Словаччині людям, які під час карантину залишилися без доходів та роботи виплачують суму еквівалентно 500 євро.

Цікаво, що недавно Верховною Радою України був прийнятий закон, який визнав період карантину форс мажором. Відповідно до закону, боржник звільняється від відповідальності перед банком за прострочення споживчого кредиту в період з 1 березня по 31 квітня. Зокрема, банки не повинні нараховувати штрафи і пеню. Також банки не можуть збільшувати процентну ставку за споживчими кредитами, нараховувати штрафи та пеню на період карантину; погіршувати умови за кредитами в результаті їх реструктуризації; підвищувати відсоткову ставку реструктуризованих кредитів; вимагати будь-яку комісію за проведення реструктуризації. Однак, юристи називають це рішення профанацією, бо потім треба буде сплати борг за кілька місяців. Тобто, ніякою турботою про людей цей закон назвати не можна і навіть навпаки: він створює людям проблеми.

Наразі складно прогнозувати, коли економічна ситуація покращиться, але в Нацбанку вважають, що відновлення платоспроможності клієнтів, які потрапили у скрутне фінансове становище, відбудеться не раніше 3-го кварталу 2020 року.

Поділитись