Парнас заявив, що вимагав сприяння Зеленського за вказівкою адвоката Трампа

Парнас заявив, що вимагав сприяння Зеленського за вказівкою адвоката Трампа

Підприємець Лев Парнас стверджує, що за вказівкою Рудольфа Джуліані, який є адвокатом американського лідера Дональда Трампа, вимагав від української сторони оголосити про початок розслідування відносно колишнього віце-президента США Джозефа Байдена і його сина.

Про це йдеться в статті, опублікованій в неділю в газеті The New York Times. Видання зазначає, що Парнас виступив з відповідними твердженнями через свого адвоката Джозефа Бонді. За версією, викладеною даними юристом, Парнас в травні поточного року зв’язався з представниками Володимира Зеленського. Парнас нібито зажадав почати розслідування відносно Байдена і його сина. Бізнесмен стверджував, що в іншому випадку Вашингтон припинить надавати фінансову допомогу Києву, а віце-президент США Майкл Пенс не приїде на інавгурацію Зеленського.

Згідно з наведеними в публікації твердженнями, Парнас підтримував контакти з Сергієм Шефіром, який був помічником Зеленського. За словами Бонді, його клієнт діяв за вказівкою Джуліані.

Видання зазначає, що сам Джуліані спростував твердження Парнасу і Бонді. Він зазначив, що нікому не доручав Парнасу звертатися до української сторони з такими вимогами. Шефір повідомив журналістам The New York Times, що зустрічався з Парнасом і іншим американським підприємцем Ігорем Фруманом, однак вони не обговорювали допомогу, яку США надають Україні. Шефір зазначив, що не вважав Парнаса і Фрумана офіційними представниками США, проте доповів Зеленському про зустріч. Представники останнього нібито тоді висловили готовність розглянути можливість його зустрічі з Джуліані після інавгурації.

У публікації констатується, що Парнас готовий надати наявну в нього інформацію американським законодавцям в рамках процедури імпічменту Трампа. Парнас і Фруман є вихідцями з СРСР, вони мають американське громадянство. Перший народився на Україні, другий – в Білорусії.

У жовтні Парнас і Фруман були затримані в США. Прокуратура Південного округу штату Нью-Йорк пред’явила їм і ще двом особам звинувачення, зокрема, в порушеннях при лобістської діяльності. Парнаса і Фрумана підозрюють у спробах домогтися відставки Марі Йованович з посади американського посла в Києві в інтересах якогось українського чиновника.

Джуліані виявився в центрі уваги ЗМІ після того, як у Вашингтоні у вересні почався скандал через твердження про надання Трампом під час телефонної розмови тиску на Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі вашингтонської адміністрації переобратися на другий термін в 2020 році. Висловлювалися припущення, що американський лідер домагався від свого українського колеги розслідування дій сина Байдена в обмін на надання Києву фінансової і військової допомоги. Палата представників Конгресу, контрольована Демократичною партією, оголосила на підставі таких підозр про запуск процедури імпічменту щодо республіканця Трампа.

Байден зараз є одним з найбільш ймовірних конкурентів Трампа на майбутніх американських президентських виборах.

Поділитись