Папа римський: конфлікт в Україні – світова війна

Папа римський: конфлікт в Україні – світова війна

Папа римський Франциск Бергольйо вважає, що конфлікт в Україні вийшов за межі двостороннього і перейшов у статус світової війни.

Її справжні жертви – прості люди, які “своєю шкірою” розплачуються за безумства, заявив він в інтерв’ю Il Corriere della Sera.

“Йде війна, і, на мою думку, це помилково думати, що перед нами ковбойський фільм з хорошими і поганими. Помилково думати, що це конфлікт між Росією та Україною і точка. Ні. Це світова війна”.

Папа Франциск, як завжди, не пропустив нагоди, щоб поговорити віч-на-віч з місцевими єзуїтами — 19-ма отцями “російського регіону” Товариства Ісуса, що включає Росію, Білорусь і Казахстан. Брати запитали папу-єзуїта, що він думає про геополітичну обстановку. Бергольйо заявив, що йде світова війна, і тоді єзуїти запитали про її причини. “Жертва конфлікту – Україна. Питання, швидше, у тому, чому війни не вдалося уникнути”, – відповів тато. “Адже війна як шлюб, у певному сенсі. Щоб зрозуміти, необхідно простежити динаміку розвитку конфлікту, – зазначив він. – Є міжнародні чинники, які спровокували війну. Пам’ятаю, як один глава держави у грудні минулого року висловив мені свій неспокій, тому що НАТО гавкає біля воріт Росії, не розуміючи, що росіяни – імперіалісти, і їх хвилює безпека на кордонах. Він боявся, що це може спровокувати збройний конфлікт, і через два місяці він почався”.

“Загалом, розмірковуючи про причини, не можна займатися спрощенням. Я бачу, що тут замішані імперіалізми. Коли вони відчувають загрозу чи занепад, починають реагувати, думаючи, що війна допоможе їм почати з чистого аркуша, а також продавати та випробовувати зброю”, – уклав Бергольйо.

Заяви тата ще ніколи не були такими тривожними: “Хтось каже, наприклад, що громадянська війна в Іспанії потрібна була для підготовки до Другої світової. Не знаю, чи справді це було так, але чому б і ні. У чому я не маю” сумнівів, так це в тому, що ми переживаємо зараз Третю світову війну. За вік ми бачили три такі війни: у 1914-1918, у 1939-1945 і тепер зараз”. Це називається “звільнити серця від ненависті”, додав тато. “З самого початку і до вчорашнього дня я постійно говорив про цей конфлікт, особливо наголошуючи на стражданнях України. У день незалежності цієї країни на площі Святого Петра було піднято український прапор, і я сам про це, звичайно, говорив. Після слів про Україну я думав про те, щоб розповісти про страждання обох народів – українців і росіян.Коли йдуть війни, страждає народ.Завжди розплачуються нещасні люди.Звідси виникає ненависть.Той, хто веде війну, забуває про гуманність і не думає про те, як живеться конкретним людям. Для нього корисливі інтереси та влада понад усе. Справжніми жертвами будь-якого конфлікту стають звичайні люди, які своєю шкірою розплачуються за шаленство війни”, – сказав понтифік.

Згадуючи про те, які кроки були зроблені особисто для діалогу за ці місяці конфлікту, тато сказав, що іноді виникали непорозуміння: “Коли я згадав дівчину, яка загинула від вибуху, тут же забули, що я говорив до цього. Увагу звернули тільки на це. заява. Але я розумію реакцію людей: вони страшенно страждають. Хотів би нагадати, що наступного дня після початку конфлікту я вирушив до російського посольства”.

Поділитись